Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

General Motors straalt op Wall Street

General Motors straalt op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stonden woensdag bij de opening rond de slotstanden van een dag eerder. De graadmeters werden de laatste tijd vooruitgeholpen door het stimuleringspakket dat de aanstaande president van de Verenigde Staten, Joe Biden, in het vooruitzicht stelde. Automaker General Motors (GM) was woensdag een opvallende stijger.

GM won in de vroege handel 9,5 procent. De automaker stapt met een nieuwe entiteit BrightDrop in elektrisch rijden. De dochteronderneming richt zich op de markt voor bestelwagens met een stekker. Daarbij wordt BrightDrop ook actief op het gebied van vlootdiensten en -beheer.

De leidende Dow-Jonesindex steeg in de openingsminuten een fractie tot 31.102 punten. De brede S&P 500 deed dat ook en stond op 3805 punten. Techgraadmeter Nasdaq ging eveneens licht vooruit tot 13.086 punten.

Afzettingsprocedure Trump

Door vaccinhoop en de aanstaande extra steun voor de economie stegen de beurzen de laatste tijd tot recordhoogtes. Daarmee werd de vrees voor de negatieve impact van de coronacrisis opzijgezet. Evengoed neemt het aantal Covid-19-besmettingen in de VS snel toe. Daarbij is ook het herstel van de arbeidsmarkt gestagneerd.

Later op woensdag wordt in het Huis van Afgevaardigden gestemd over de afzettingsprocedure voor de zittende president Donald Trump. Dit vanwege de bestorming van het Capitool door Trump-aanhangers vorige week. Daarbij vielen vijf doden. Trump wordt verweten de menigte te hebben opgehitst, waarbij hij beschuldigingen van stembusfraude bij de door hem verloren verkiezingen bleef herhalen. Daar is overigens geen bewijs voor.

Boeing

Boeing verloor 0,3 procent aan beurswaarde. De vliegtuigmaker leverde afgelopen jaar bijna 60 procent minder vliegtuigen af. Door de coronapandemie kwamen veel luchtvaartmaatschappijen in grote financiële problemen, waardoor ze massaal investeringen in nieuwe vliegtuigen uitstelden. Daarnaast kampte de onderneming met de veiligheidskwestie rond de 737 MAX.

Creditcardmaatschappij Visa verloor 1 procent. De onderneming zette een streep door de overname van technologiebedrijf Plaid ter waarde van 5,3 miljard dollar. Dit vanwege mededingingsbezwaren in de VS. Verder verloor Dropbox 3,5 procent. De clouddienst voor het opslaan van bestanden kondigde aan 11 procent van zijn personeelsbestand te willen schrappen.

De euro was 1,2170 dollar waard, tegen 1,2159 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 52,89 dollar. Brentolie werd 2,6 procent duurder op 57,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt hard in en schrapt 5000 banen

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM grijpt rigoureus in om kosten te besparen, waarbij ongeveer 5000 banen verloren gaan. Dat staat gelijk aan bijna 15 procent van het personeelsbestand. KLM besteedt ook werk uit aan andere partijen, ziet af van bepaalde Airbus-toestellen en hoopt met vakbonden afspraken te maken over het beperken van de loonstijgingen.

26 minuten geleden
Hogere winst AF-KLM kan harde ingreep in Nederland niet voorkomen

PARIJS (ANP) - Luchtvaartconcern Air France-KLM heeft de winst in het derde kwartaal opgevoerd, ondanks de sterk gestegen brandstofprijzen. Extra opbrengsten maakten de hogere kosten voor kerosine meer dan goed. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Zo kondigt KLM donderdag aan meer banen te schrappen en werk uit te besteden.

31 minuten geleden
Toyota verhoogt winstverwachting door sterke vraag naar hybrides

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft zijn winstverwachting voor het lopende boekjaar verhoogd, ondanks felle concurrentie van Chinese rivalen. De autoproducent profiteert vooral van een sterke vraag naar zijn hybrides, een technologie waar Toyota al jarenlang mee vooroploopt.

52 minuten geleden
Oud-topman Volksbank wordt directeur Groningse AI-fabriek

GRONINGEN (ANP) - Voormalig topman van de Volksbank Martijn Gribnau wordt de algemeen directeur van de Nederlandse AI-fabriek in Groningen. De AI-fabriek is momenteel in opbouw en de eigen supercomputer moet begin 2028 operationeel zijn. Het Rijk, de regio en een Europees samenwerkingsverband voor supercomputers investeren samen 200 miljoen euro.

2 uur geleden
Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

9 uur geleden
Rheinmetall verlaagt omzetprognose voor tweede keer in korte tijd

DÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.

10 uur geleden
ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

11 uur geleden