General Motors schrijft miljarden af op Chinese activiteiten
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse autoconcern General Motors (GM) verwacht meer dan 5 miljard dollar (4,8 miljard euro) aan kosten en afschrijvingen in de boeken te moeten zetten vanwege zijn slecht draaiende activiteiten in China. Het bedrijf probeert zijn eens winstgevende positie in de grootste automarkt ter wereld te redden, maar kampt met hevige concurrentie van Chinese fabrikanten.
Volgens een melding bij de Amerikaanse toezichthouder schrijft GM tot 2,9 miljard dollar af op de waarde van zijn samenwerkingsverband met het Chinese SAIC Motor. Daarnaast rekent het concern op 2,7 miljard dollar aan kosten voor de sluiting van fabrieken en een herstructurering van zijn activiteiten in China. GM was ooit het grootste autoconcern ter wereld, maar heeft nu nog maar vier merken: Chevrolet, GMC, Buick en Cadillac.
De nieuwe maatregelen komen na jaren van achteruitgang voor GM in China, terwijl lokale autofabrikanten floreren dankzij royale subsidies en een breed aanbod van populaire nieuwe elektrische modellen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
10 uur geleden