Generaals b.d. Van Uhm en De Kruif beginnen podcast over oorlog
DEN HAAG (ANP) - Generaals buiten dienst Peter van Uhm en Mart de Kruif beginnen een militaire podcast. In Veldheren praten de twee mannen over de vraag wat oorlog betekent. Elke week wordt één onderwerp speciaal uitgelicht, zoals loopgraven, het nut van F16's of de invloed van terrein en bodem op het slagveld.
De eerste aflevering van Veldheren wordt vrijdag op Spotify en Apple Podcast gelanceerd. Op 24 februari is het een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. De twee generaals buiten dienst zullen ook ingaan op wat er momenteel gebeurt op het slagveld in Oekraïne.
‘’De mens leert van de geschiedenis, maar de mens leert slecht", aldus Van Uhm. "Wij maken iedere keer weer dezelfde fouten en één daarvan heet oorlog." De gesprekken worden geleid door programmamaker Jos de Groot, die ook voor Pointer werkt.
Peter van Uhm (67) was tussen 2008 en 2012 Commandant der Strijdkrachten, de hoogste militair van Nederland en belangrijkste militair adviseur van de minister. Mart de Kruif (64) is voormalig luitenant-generaal van de Koninklijke Landmacht. Van 2011 tot en met 2016 was hij Commandant Landstrijdkrachten.
Meer uit Binnenland
DINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.
3 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks een aantal weken van regelmatige regenbuien, blijven de droogteproblemen in Nederland aanhouden. Komende week wordt weinig neerslag verwacht in Nederland en de rest van de stroomgebieden van de Rijn en de Maas, waarschuwt Rijkswaterstaat (RWS). "De effecten voor de scheepvaart, natuur en landbouw blijven merkbaar", is de boodschap van de dinsdag bijgewerkte droogtemonitor.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensje van Keulen schrijft het Boekenweekgeschenk 2027. Japke-d. Bouma is komend jaar de auteur van de thema-uitgave van de Boekenweek. Het thema van de 92e Boekenweek, die plaatsvindt van 10 tot en met 21 maart 2027, is Kijk ons nou. Dat maakte boekenkoepel CPNB dinsdag bekend. De organisatie van de Boekenweek koos naar eigen zeggen voor 2027 "een thema over menselijk gedrag en de vele spiegels die schrijvers de lezer voorhouden in hun werk."
10 uur geleden