Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Generaals b.d. Van Uhm en De Kruif beginnen podcast over oorlog

Generaals b.d. Van Uhm en De Kruif beginnen podcast over oorlog

DEN HAAG (ANP) - Generaals buiten dienst Peter van Uhm en Mart de Kruif beginnen een militaire podcast. In Veldheren praten de twee mannen over de vraag wat oorlog betekent. Elke week wordt één onderwerp speciaal uitgelicht, zoals loopgraven, het nut van F16's of de invloed van terrein en bodem op het slagveld.

De eerste aflevering van Veldheren wordt vrijdag op Spotify en Apple Podcast gelanceerd. Op 24 februari is het een jaar geleden dat Rusland Oekraïne binnenviel. De twee generaals buiten dienst zullen ook ingaan op wat er momenteel gebeurt op het slagveld in Oekraïne.

‘’De mens leert van de geschiedenis, maar de mens leert slecht", aldus Van Uhm. "Wij maken iedere keer weer dezelfde fouten en één daarvan heet oorlog." De gesprekken worden geleid door programmamaker Jos de Groot, die ook voor Pointer werkt.

Peter van Uhm (67) was tussen 2008 en 2012 Commandant der Strijdkrachten, de hoogste militair van Nederland en belangrijkste militair adviseur van de minister. Mart de Kruif (64) is voormalig luitenant-generaal van de Koninklijke Landmacht. Van 2011 tot en met 2016 was hij Commandant Landstrijdkrachten.

Meer uit Binnenland

COC wil actie kabinet voor acceptatie homoseksualiteit

AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.

2 uur geleden
Persvereniging: in water geduwde journalist verdient compensatie

DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.

7 uur geleden
Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

9 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

11 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

14 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

14 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

14 uur geleden