Generaal El Salvador geeft massamoord 1981 toe
SAN SALVADOR (ANP/RTR) - Een gepensioneerde Salvadoraanse generaal heeft toegegeven dat het leger verantwoordelijk was voor de massamoord op meer dan duizend mensen tijdens de burgeroorlog in 1981. De zaak hierover werd in 2016 heropend, zestien mensen staan terecht.
In de rechtbank zei Juan Rafael Bustillo vrijdag dat een elite-eenheid van het leger de massamoord in El Mozote heeft uitgevoerd. Ongewapende bewoners, vooral vrouwen en kinderen, werden gedood. Volgens de Verenigde Naties werden de onschuldige slachtoffers gemarteld en vermoord, terwijl de soldaten op zoek waren naar guerillastrijders.
Bustillo zegt zelf geen rol te hebben gespeeld bij de slachtpartij. Kolonel Domingo Monterrosa zou de opdrachtgever zijn geweest. Hij was de baas van het bataljon dat de aanval uitvoerde en overleed in 1984. "Ik heb het idee dat het een moment van dwaasheid was van Monterrosa om dat bevel te geven", aldus Bustillo.
De burgeroorlog duurde van 1980 tot 1992. Zeker 75.000 mensen kwamen om het leven bij de strijd tussen linkse rebellen en het regeringsleger.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.
2 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.
7 uur geleden