Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Generaal Eichelsheim: VS steunen Rutte om NAVO-baas te worden

Generaal Eichelsheim: VS steunen Rutte om NAVO-baas te worden

AMSTERDAM (ANP) - "De Verenigde Staten en de meeste westerse landen" steunen demissionair premier Mark Rutte om de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO te worden, zei generaal Onno Eichelsheim in het programma WNL op Zondag. "Het ziet er eigenlijk heel positief uit."

De Verenigde Staten zijn veruit de belangrijkste militaire macht binnen de NAVO en hebben daarmee ook een doorslaggevende stem in de benoemingsprocedure van een nieuwe topman van het militaire bondgenootschap.

Volgens de commandant der strijdkrachten is de kans "groot" dat Rutte de opvolger wordt van de Noor Jens Stoltenberg als leider van de NAVO. Eichelsheim verwacht dat de benoeming in april of mei naar buiten zal komen.

Niet voorgekomen

"Natuurlijk zullen hier en daar ongetwijfeld nog wat gesprekken moeten worden gevoerd", aldus de hoogste militair van het land. Naast Rutte hebben ook de Estse premier Kaja Kallas en de Letse minister van Buitenlandse Zaken, Krisjanis Karins, belangstelling voor de functie.

Als Rutte in het voorjaar wordt benoemd tot chef van de NAVO is er waarschijnlijk nog geen nieuw kabinet. Of Rutte dan nog aanblijft als demissionair regeringsleider is een politieke beslissing. Die situatie is in de recente Nederlandse geschiedenis niet voorgekomen.

In het verleden zijn er politici geweest die tot hun aantreden als secretaris-generaal van de NAVO een kabinetsfunctie bleven vervullen. Maar er waren ook bewindslieden die na hun benoeming direct opstapten, zoals de Deense premier Anders Fogh Rasmussen in 2009.

Meer uit Binnenland

Code oranje om ijzel uitgebreid, ook waarschuwing in Zuid-Holland

DE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.

2 uur geleden
Maandagochtend geen bussen Qbuzz in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.

2 uur geleden
Studenten Utrecht moeten maandag weer naar college

UTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.

3 uur geleden
Schaatsers zakken door ijs bij Weesp, waarschuwing voor dun ijs

WEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.

3 uur geleden
Weekverwachting: van koud naar zacht winterweer

HOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.

4 uur geleden
Ga niet rijden als het niet nodig is, waarschuwt Rijkswaterstaat

UTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.

4 uur geleden
Lichaam vermiste jongen (8) uit Steenwijk gevonden

STEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.

4 uur geleden