Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Generaal Eichelsheim: VS steunen Rutte om NAVO-baas te worden

Generaal Eichelsheim: VS steunen Rutte om NAVO-baas te worden

AMSTERDAM (ANP) - "De Verenigde Staten en de meeste westerse landen" steunen demissionair premier Mark Rutte om de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO te worden, zei generaal Onno Eichelsheim in het programma WNL op Zondag. "Het ziet er eigenlijk heel positief uit."

De Verenigde Staten zijn veruit de belangrijkste militaire macht binnen de NAVO en hebben daarmee ook een doorslaggevende stem in de benoemingsprocedure van een nieuwe topman van het militaire bondgenootschap.

Volgens de commandant der strijdkrachten is de kans "groot" dat Rutte de opvolger wordt van de Noor Jens Stoltenberg als leider van de NAVO. Eichelsheim verwacht dat de benoeming in april of mei naar buiten zal komen.

Niet voorgekomen

"Natuurlijk zullen hier en daar ongetwijfeld nog wat gesprekken moeten worden gevoerd", aldus de hoogste militair van het land. Naast Rutte hebben ook de Estse premier Kaja Kallas en de Letse minister van Buitenlandse Zaken, Krisjanis Karins, belangstelling voor de functie.

Als Rutte in het voorjaar wordt benoemd tot chef van de NAVO is er waarschijnlijk nog geen nieuw kabinet. Of Rutte dan nog aanblijft als demissionair regeringsleider is een politieke beslissing. Die situatie is in de recente Nederlandse geschiedenis niet voorgekomen.

In het verleden zijn er politici geweest die tot hun aantreden als secretaris-generaal van de NAVO een kabinetsfunctie bleven vervullen. Maar er waren ook bewindslieden die na hun benoeming direct opstapten, zoals de Deense premier Anders Fogh Rasmussen in 2009.

Meer uit Binnenland

IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

1 uur geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

3 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

14 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

15 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israƫl, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

16 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

1 dag geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

1 dag geleden