Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geneesmiddelenbedrijf MSD wil eerder CO2-neutraal zijn

Geneesmiddelenbedrijf MSD wil eerder CO2-neutraal zijn

HAARLEM (ANP) - Nieuwe verlichting, betere isolatie en meer van dit soort maatregelen moeten geneesmiddelenbedrijf MSD helpen om in rap tempo duurzamer te worden. Daarnaast kijkt de onderneming in Nederland nog naar extra mogelijkheden, bijvoorbeeld als het gaat om de inkoop van groene stroom. Het farmacieconcern, met vestigingen in onder meer Haarlem en Oss, heeft namelijk aangekondigd dat het zijn CO2-uitstoot komende jaren veel sneller wil terugdringen dan eerder gemeld.

In 2025 moet de eigen emissie van het broeikasgas wereldwijd tot nul zijn gereduceerd. Daarbij streeft MSD, in Noord-Amerika bekend als Merck, ernaar een reductie van 30 procent te bewerkstelligen in de bevoorradingsketen. Zo probeert de onderneming bij te dragen aan de afspraken uit het Klimaatakkoord van Parijs, waarin een aantal jaar terug is afgesproken om de stijging van de temperatuur op aarde te beperken. Eerder mikte MSD nog op een afname van de uitstoot met 40 procent in 2025 ten opzichte van 2015.

MSD versnelt ook zijn eerdere doelstelling om in 2040 alleen nog groene energie te gebruiken, door die met vijftien jaar te vervroegen. Om dat te bereiken investeert het concern in duurzame energie in Texas en Spanje. MSD noemt dit het aanschaffen van virtuele energiecentrales, omdat hiermee ook de toekomstige levering van groene stroom wordt gegarandeerd. Of zo'n constructie er ook in Nederland aankomt, kan een woordvoerder nog niet zeggen. Hij verwacht dat MSD binnenkort meer duidelijkheid kan geven over de extra maatregelen die hier genomen zullen worden.

MSD, met ongeveer 6000 medewerkers naar eigen zeggen het grootste geneesmiddelenbedrijf in Nederland, is hier al langer bezig met het duurzamer maken van de eigen organisatie. Zo is in Haarlem recent een nieuwe energiezuinige koeling gebouwd voor de opslag van vaccins en is de hoeveelheid plastic in het verpakkingsproces verminderd. In Oss is de verlichting aangepakt, zijn de gebouwen beter geïsoleerd en worden efficiëntere luchtbehandelingssystemen gebruikt. En in De Bilt is het kantoorgebouw door een warmtepomp en zonnepanelen al nagenoeg klimaatneutraal. In Boxmeer, tot slot, wordt onder andere het gebruik van aardgas vervangen door de installatie van warmtepompen.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

2 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

3 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

5 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

7 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

8 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

10 uur geleden