Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemiste inkomsten in kunstsector 60 tot 100 miljoen per week

Gemiste inkomsten in kunstsector 60 tot 100 miljoen per week

DEN HAAG (ANP) - Minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs en Cultuur) schat dat de gemiste inkomsten in de kunstsector rond de 60 tot 100 miljoen euro per week liggen door het coronavirus. De minister zegt zich "zorgen om de positie van zzp’ers" te maken.

Een speciaal team, bestaande uit mensen van het ministerie en uit de sector, gaat bekijken hoe de gevolgen van de coronacrisis voor de kunst- en cultuursector moeten worden aangepakt.

Iedereen in de sector gaat de klap voelen, maar "we moeten voorkomen dat mensen hun huur niet kunnen betalen", zegt de minister. Er wordt nu gewerkt aan een steunpakket door het kabinet. Voor een deel bedekt dat de culturele sector.

Het team gaat onderzoeken hoeveel mensen worden getroffen door de crisis in de kunstsector en hoe groot de schade is. Het gaat bijvoorbeeld om "een film die niet naar het buitenland kan, voorstellingen die niet doorgaan, kaartjes die niet meer worden verkocht en misgelopen horeca-inkomsten", zegt Van Engelshoven.

Meer uit Politiek

Van Oosten: geweld tegen hulpverleners is onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.

22 uur geleden
Van Weel 'geschokt en bedroefd' door explosie in Zwitserse bar

DEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.

22 uur geleden
Cultuurminister Moes vindt brand Vondelkerk 'groot verlies'

DEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.

1 dag geleden
Politici veroordelen geweld tegen hulpverleners met oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - Ook deze nieuwjaarsnacht hadden hulpverleners te maken met geweld en dat wordt veroordeeld door verschillende partijleiders. "Dat juist zij te maken krijgen met ongekend geweld, is pijnlijk en onacceptabel", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA op X. Bij VVD-leider Dilan Yeşilgöz "overheerst helaas vooral verdriet en woede" door zulk geweld.

1 dag geleden
Van Weel bezorgd over hulp Gaza, contact met Israëlische minister

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakt zich zorgen over de dreigende vergunningsstop van hulporganisaties die onder andere actief zijn in Gaza. Daarover heeft de demissionaire bewindsman woensdag contact gehad met zijn Israëlische evenknie Gideon Saar, meldt een ministeriewoordvoerder.

1 dag geleden
Minister Van Weel: we moeten druk blijven opvoeren op Rusland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".

4 dagen geleden
Jetten 'diep geschokt' door dodelijke steekpartij Suriname

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.

4 dagen geleden