Gemiddelde verkoopprijs nieuwbouwwoning hoger dan ooit
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwe koopwoning is nog nooit zo hoog geweest. In het eerste halfjaar werd een eengezinswoning verkocht voor 389.000 euro en een appartement 424.000 euro. Dat meldt NVB Bouw, een brancheorganisatie voor ontwikkelaars en bouwondernemers.
De vraag naar nieuwbouw blijft ondanks de coronacrisis hoog en dat is volgens NVB Bouw te verklaren door het grote woningtekort. In het eerste halfjaar van 2020 zijn er 16.553 nieuwbouwwoningen verkocht en dat is 7 procent meer op jaarbasis. De gemiddelde verkooptijd staat nu op 85 dagen. "Het is een zeer krappe markt waar de koper voor zowel eengezinswoningen als appartementen weinig keus heeft", aldus de brancheorganisatie. Er zou een tekort zijn van 331.000 woningen.
Ruim 70 procent van alle verkochte nieuwbouwwoningen is duurder dan 392.000 euro. "Om deze woning te kunnen kopen zonder eigen geld is een bruto jaarinkomen van minimaal 74.000 euro nodig", aldus NVB Bouw. Daardoor komen vooral huizenbezitters in aanmerking voor nieuwbouw, omdat zij momenteel veelal beschikken over overwaarde. Huurders hebben daarbij vaak een lager inkomen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
27 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
51 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van treinkaartjes van regionaal vervoerder Arriva in Groningen en Friesland gaat per 1 maart omlaag. Er was een prijsstijging die het bedrijf zelf ook te hoog vond en daarom is met de provincies afgesproken de prijs te verlagen, bevestigt een woordvoerder van Arriva na berichtgeving door RTV Noord.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido betaalt geen losgeld aan de hackersgroep die miljoenen klantgegevens van de telecomprovider heeft gestolen. "Op advies van toonaangevende cybersecurityadviseurs en relevante overheidsinstanties heeft Odido besloten niet te onderhandelen met deze criminelen en zich niet door hen te laten chanteren", stelt het bedrijf donderdag in een verklaring.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft het resultaat afgelopen jaar opnieuw stabiel gehouden. De mediagroep, die naast in België en Nederland ook actief is in Ierland, Luxemburg en de Duitse regio van Noordrijn-Westfalen, compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
2 uur geleden