Gemiddelde verkoopprijs nieuwbouwwoning hoger dan ooit
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwe koopwoning is nog nooit zo hoog geweest. In het eerste halfjaar werd een eengezinswoning verkocht voor 389.000 euro en een appartement 424.000 euro. Dat meldt NVB Bouw, een brancheorganisatie voor ontwikkelaars en bouwondernemers.
De vraag naar nieuwbouw blijft ondanks de coronacrisis hoog en dat is volgens NVB Bouw te verklaren door het grote woningtekort. In het eerste halfjaar van 2020 zijn er 16.553 nieuwbouwwoningen verkocht en dat is 7 procent meer op jaarbasis. De gemiddelde verkooptijd staat nu op 85 dagen. "Het is een zeer krappe markt waar de koper voor zowel eengezinswoningen als appartementen weinig keus heeft", aldus de brancheorganisatie. Er zou een tekort zijn van 331.000 woningen.
Ruim 70 procent van alle verkochte nieuwbouwwoningen is duurder dan 392.000 euro. "Om deze woning te kunnen kopen zonder eigen geld is een bruto jaarinkomen van minimaal 74.000 euro nodig", aldus NVB Bouw. Daardoor komen vooral huizenbezitters in aanmerking voor nieuwbouw, omdat zij momenteel veelal beschikken over overwaarde. Huurders hebben daarbij vaak een lager inkomen.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Regionale lunchketens weten hun klanten beter aan zich te binden dan grote landelijke en internationale ketens, blijkt uit een rapport van marktonderzoeksbureau Multiscope onder ruim 3500 Nederlanders.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve hield de rente onveranderd, al waren er wel drie stemmen in het bestuur voor een verhoging. Daarnaast stegen de olieprijzen hard door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De chipfondsen stonden opnieuw bij de dalers door aanhoudende zorgen over toenemende concurrentie vanuit China.
5 uur geleden