Gemiddelde verkoopprijs nieuwbouwwoning hoger dan ooit
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwe koopwoning is nog nooit zo hoog geweest. In het eerste halfjaar werd een eengezinswoning verkocht voor 389.000 euro en een appartement 424.000 euro. Dat meldt NVB Bouw, een brancheorganisatie voor ontwikkelaars en bouwondernemers.
De vraag naar nieuwbouw blijft ondanks de coronacrisis hoog en dat is volgens NVB Bouw te verklaren door het grote woningtekort. In het eerste halfjaar van 2020 zijn er 16.553 nieuwbouwwoningen verkocht en dat is 7 procent meer op jaarbasis. De gemiddelde verkooptijd staat nu op 85 dagen. "Het is een zeer krappe markt waar de koper voor zowel eengezinswoningen als appartementen weinig keus heeft", aldus de brancheorganisatie. Er zou een tekort zijn van 331.000 woningen.
Ruim 70 procent van alle verkochte nieuwbouwwoningen is duurder dan 392.000 euro. "Om deze woning te kunnen kopen zonder eigen geld is een bruto jaarinkomen van minimaal 74.000 euro nodig", aldus NVB Bouw. Daardoor komen vooral huizenbezitters in aanmerking voor nieuwbouw, omdat zij momenteel veelal beschikken over overwaarde. Huurders hebben daarbij vaak een lager inkomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
5 uur geleden