Gemiddeld hypotheekbedrag naar record, 'markt dendert door'
DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is in november flink gestegen, evenals het bedrag waarvoor een lening voor de aankoop van een woning werd aangevraagd. Het gemiddelde hypotheekbedrag bereikte zelfs een record. "De hypotheekmarkt dendert door", meldt Hypotheken Data Netwerk (HDN).
In totaal werden in november 46.228 hypotheken aangevraagd, ongeveer 40 procent meer dan in dezelfde maand een jaar eerder. Daarvan waren 28.866 aanvragen bestemd voor de aanschaf van een woning, de overige betreffen oversluitingen en verhogingen. Binnen de kopersmarkt steeg de gemiddelde waarde van een hypotheek naar bijna 506.000 euro, het hoogste niveau ooit, aldus HDN.
Het valt volgens HDN op dat steeds meer jonge kopers kiezen voor een nieuwbouwwoning. Zo lag het percentage jonge kopers dat voor dit type woning ging in november 2020 nog op 15 procent, de afgelopen maand was dat ruim 26 procent.
Hypotheekverhogers
De zogeheten niet-kopersmarkt bestaat volgens HDN met name uit hypotheekverhogers, goed voor 13.305 aanvragen. "Die zijn een stuk actiever geworden in vergelijking met eerdere jaren, waarbij gemiddeld 85.000 euro aan hypotheek werd aangevraagd", aldus het hypotheekplatform.
Het is al langer druk op de hypotheekmarkt. Zo meldde HDN eerder dat in het derde kwartaal ruim een vijfde meer aanvragen werden ingediend dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Meer uit Financieel
BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
5 uur geleden