'Gemiddeld Brits gezin stuk rijker dan voor coronacrisis'
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een doorsnee Brits gezin is een stuk beter af dan voor de coronacrisis. Gemiddeld ging een huishouden er 7800 pond (9100 euro) op vooruit, ondanks de grootste economische recessie in 300 jaar. Dat schat de Britse denktank Resolution Foundation. Het meeste geld ging naar de rijkste families en daardoor groeide de ongelijkheid.
"Niet alle huishoudens hebben geprofiteerd van deze ongekende welvaartsstijging", zegt Jack Leslie, econoom bij de Resolution Foundation. "De armste huishoudens moesten vaker hun spaargeld opmaken, dan dat ze geld opzij konden leggen." De armste 30 procent Britten is slechts 86 pond beter af. De rijkste 10 procent profiteerde in absolute zin het meest. Hun welvaart nam gemiddeld met meer dan 50.000 pond toe.
De stijgende waarde van onroerend goed had de grootste impact op het vermogen en leverde voor eigenaren enorme winsten op. Tijdens voorgaande recessies daalden de huizenprijzen juist. Arme huishoudens trokken meestal geen profijt van de stijgende huizenprijzen omdat ze minder vaak een huis bezitten.
Volgens ING gingen ook in Nederland de beter bedeelde huishoudens er het meest op vooruit. De tegoeden op Nederlandse bankrekeningen zijn sinds het uitbreken van de coronacrisis met 52 miljard euro gestegen, een recordbedrag. Gemiddeld is dat meer dan 6500 euro per huishouden. Daarvan is zo'n 28 miljard euro "gedwongen" gespaard, doordat geld wegens lockdownmaatregelen niet kon worden uitgegeven aan bijvoorbeeld buitenlandse vakanties, aldus ING.
Meer uit Financieel
MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
1 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.
3 uur geledenJERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geleden