'Gemiddeld Brits gezin stuk rijker dan voor coronacrisis'
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een doorsnee Brits gezin is een stuk beter af dan voor de coronacrisis. Gemiddeld ging een huishouden er 7800 pond (9100 euro) op vooruit, ondanks de grootste economische recessie in 300 jaar. Dat schat de Britse denktank Resolution Foundation. Het meeste geld ging naar de rijkste families en daardoor groeide de ongelijkheid.
"Niet alle huishoudens hebben geprofiteerd van deze ongekende welvaartsstijging", zegt Jack Leslie, econoom bij de Resolution Foundation. "De armste huishoudens moesten vaker hun spaargeld opmaken, dan dat ze geld opzij konden leggen." De armste 30 procent Britten is slechts 86 pond beter af. De rijkste 10 procent profiteerde in absolute zin het meest. Hun welvaart nam gemiddeld met meer dan 50.000 pond toe.
De stijgende waarde van onroerend goed had de grootste impact op het vermogen en leverde voor eigenaren enorme winsten op. Tijdens voorgaande recessies daalden de huizenprijzen juist. Arme huishoudens trokken meestal geen profijt van de stijgende huizenprijzen omdat ze minder vaak een huis bezitten.
Volgens ING gingen ook in Nederland de beter bedeelde huishoudens er het meest op vooruit. De tegoeden op Nederlandse bankrekeningen zijn sinds het uitbreken van de coronacrisis met 52 miljard euro gestegen, een recordbedrag. Gemiddeld is dat meer dan 6500 euro per huishouden. Daarvan is zo'n 28 miljard euro "gedwongen" gespaard, doordat geld wegens lockdownmaatregelen niet kon worden uitgegeven aan bijvoorbeeld buitenlandse vakanties, aldus ING.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Besi werd 8 procent hoger gezet en was de sterkste stijger in de AEX-index.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.
4 uur geleden