Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemiddeld aantal coronabesmettingen in België stijgt opnieuw

Gemiddeld aantal coronabesmettingen in België stijgt opnieuw

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het gemiddelde aantal dagelijkse besmettingen met het coronavirus in België is tussen 18 en 24 juli gestegen naar 311,4. In vergelijking met een week eerder is dat een stijging met 69 procent. Dat blijkt dinsdagochtend uit het coronadashboard van het Belgische gezondheidsinstituut Sciensano.

Het totaal aantal besmettingen in België staat op 66.428. Dat zijn er 402 meer dan maandag. Per 100.000 inwoners zijn 30,2 mensen besmet met het longvirus. Maandag waren dat er nog 26,9 per 100.000 inwoners. Het dodental staat op 9822.

Het aantal mensen dat in het ziekenhuis ligt vanwege het coronavirus is gestegen tot 221. Van hen liggen 52 mensen op de intensive care.

De meeste besmettingen zijn vastgesteld in Vlaanderen, vooral de provincie Antwerpen is zwaar getroffen. Daar zijn op dit moment 1028 actieve besmettingen, 975 daarvan zijn afgelopen week vastgesteld. De provincie besloot daarom maandagavond de coronaregels flink aan te scherpen en onder meer een avondklok in te stellen tussen 23.30 uur en 06.00 uur.

Meer uit Buitenland

Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

1 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

3 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

4 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

4 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

5 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

5 uur geleden