Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemiddeld aantal coronabesmettingen in België stijgt opnieuw

Gemiddeld aantal coronabesmettingen in België stijgt opnieuw

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het gemiddelde aantal dagelijkse besmettingen met het coronavirus in België is tussen 18 en 24 juli gestegen naar 311,4. In vergelijking met een week eerder is dat een stijging met 69 procent. Dat blijkt dinsdagochtend uit het coronadashboard van het Belgische gezondheidsinstituut Sciensano.

Het totaal aantal besmettingen in België staat op 66.428. Dat zijn er 402 meer dan maandag. Per 100.000 inwoners zijn 30,2 mensen besmet met het longvirus. Maandag waren dat er nog 26,9 per 100.000 inwoners. Het dodental staat op 9822.

Het aantal mensen dat in het ziekenhuis ligt vanwege het coronavirus is gestegen tot 221. Van hen liggen 52 mensen op de intensive care.

De meeste besmettingen zijn vastgesteld in Vlaanderen, vooral de provincie Antwerpen is zwaar getroffen. Daar zijn op dit moment 1028 actieve besmettingen, 975 daarvan zijn afgelopen week vastgesteld. De provincie besloot daarom maandagavond de coronaregels flink aan te scherpen en onder meer een avondklok in te stellen tussen 23.30 uur en 06.00 uur.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

2 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

2 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

3 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

3 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

4 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

6 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

7 uur geleden