Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde reacties op doorgaan Europese natuurherstelwet

Gemengde reacties op doorgaan Europese natuurherstelwet

LUXEMBURG (ANP) - De reacties op de nieuwe Europese natuurherstelwet, die door de bocht van de Oostenrijkse minister van milieu is aangenomen en deze zomer al ingaat, zijn gemengd.

De Oostenrijkse minister Leonore Gewessler heeft zelf gezegd dat haar geweten haar heeft geleid en dat ze later tegen de volgende generatie wil kunnen zeggen dat ze haar best heeft gedaan.

"Veel dank voor Oostenrijks Groene minister", schrijft de Europese voorman van de Groenen in het Europees Parlement Bas Eickhout op X. In een persbericht onderstreept Eickhout dat Nederland weliswaar tegenstemde, maar dat het nieuwe Nederlandse kabinet hier niet omheen kan: "Ze zullen plannen moeten maken om de natuur in ons land te herstellen".

'Reddingsboei'

Gerben-Jan Gerbrandy, voor D66 verkozen voor het nieuwe Europees Parlement, is "ontzettend blij". Hij zegt dat hij nooit zo goed heeft begrepen waarom dit in de Nederlandse Tweede Kamer zo'n gepolariseerd debat is geworden. "Mede door de Nederlandse inbreng is de wet al heel erg verwaterd. In plaats van dat er resultaten gehaald moeten worden op natuurgebied, moet er een inspanning geleverd worden. Iedereen wil schone lucht en schoon water. Ik kan niet begrijpen dat je dat basale mensenrecht niet zou willen onderschrijven."

Collega-Europarlementariër Anja Hazekamp van de Partij voor de Dieren spreekt van "een broodnodige overwinning voor onze kwetsbare natuur". De natuurherstelwet is een "reddingsboei" die net op tijd zou komen nu in Nederland een regering aantreedt die "natuurbescherming totaal niet serieus neemt".

EU-hof

De Finse minister van milieu stemde tegen. Maar niet omdat Finland tegen natuurherstel is, maar omdat Finland zo ontzettend veel natuur heeft dat de kosten van de wet buitensporig zouden worden voor dit land. Finland vraagt dan ook om oplossingen voor de financiering, aldus minister Kai Mykkänen in Luxemburg.

De Oostenrijkse bondskanselier gaat naar het EU-hof omdat hij denkt dat het stemgedrag van de Oostenrijkse milieuminister onwettig is door zo op eigen houtje te beslissen.

Meer uit Buitenland

Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

8 minuten geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

1 uur geleden
Iraanse onderhandelaars in Doha voor vredesoverleg

DOHA (ANP/RTR) - Iraanse onderhandelaars zijn in Doha om met Qatar te praten over het beëindigen van de oorlog met de Verenigde Staten. Dat meldt een functionaris die op de hoogte is van de gesprekken aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Duitsland maakt zich op voor massale jongerenprotesten

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland brengt een grote politiemacht op de been in aanloop naar de aangekondigde jongerenprotesten door heel het land. De Duitse protestbeweging noemt zich 'GenZ regelt!' en heeft zich door de Franse studentenprotesten laten inspireren. Er wordt in meer dan dertig steden gedemonstreerd, waaronder Berlijn, München, Keulen en Frankfurt.

1 uur geleden
Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

3 uur geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

4 uur geleden
Lufthansa-medewerker overleden na elektrocutie in zwembad hotel

BENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.

7 uur geleden