Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde reacties op afschaffen salderingsregeling

Gemengde reacties op afschaffen salderingsregeling

UTRECHT (ANP) - Formerende partijen in Den Haag hebben een ommezwaai gemaakt als het gaat om de salderingsregeling, een voor particuliere zonnepaneelbezitters erg gunstige manier om hun investering terug te verdienen. In het hoofdlijnenakkoord staat dat die regeling per 2027 verdwijnt, terwijl coalitiepartijen PVV en BBB enkele maanden geleden nog tegen een geleidelijke afbouw vanaf 2025 stemden. De reacties van brancheverenigingen zijn gemengd.

Techniek Nederland, belangenbehartiger van installateurs, is "ontstemd" over de afschaffing van de salderingsregeling in 2027. Die haalt het herstel van de zonnestroombranche volgens voorzitter Doekle Terpstra onderuit. Hij hekelt ook het feit dat de regeling niet geleidelijk wordt afgebouwd. In het in februari door de Eerste Kamer weggestemde voorstel ging het nog wel om een stapsgewijze afschaffing.

De koepelorganisatie voor energiebedrijven Energie-Nederland is juist opgetogen. Door de salderingsregeling worden zij juist op kosten gejaagd. Consumenten met zonnepanelen mogen namelijk hun op zonnige dagen teveel opgewekte stroom, die ze terugleveren aan het stroomnet, wegstrepen tegen het verbruik op andere dagen. Energieleveranciers 'betalen' zo met dure stroom als de vraag groot is, terwijl ze zonnestroom krijgen op momenten van een groot aanbod en lage of zelfs negatieve prijzen.

"Het besluit om de salderingsregeling in een keer af te schaffen, wordt breed gesteund. Een concrete datum in de nabije toekomst biedt zekerheid voor consumenten met zonnepanelen en ook voor degenen die ze nog willen aanschaffen", meldt Energie-Nederland. Energieleveranciers kunnen zo ook de extra kosten die ze bij zonnepaneelbezitters rekenen weer afschaffen, voorspelt de brancheclub.

Meer uit Binnenland

Familie Hajar blij met aanhouding verdachte, ook in diepe rouw

AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".

1 uur geleden
Storing Calandbrug opgelost, weer open voor verkeer

ROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.

2 uur geleden
Verdachte aangehouden in zaak overleden Amsterdamse vrouw Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.

2 uur geleden
OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

3 uur geleden
Weer drones boven Eemshavengebied in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.

6 uur geleden
Zeven jaar cel voor moeder voor doodslag op haar baby

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.

7 uur geleden
Gerard Joling stopt als lid van de Toppers

AALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.

7 uur geleden