Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde opening op Wall Street

Gemengde opening op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten woensdag na opening een gemengd beeld zien. Beleggers op Wall Street verwerkten het nieuws van de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak en wachten af of de spanningen in het Midden-Oosten verder escaleren. Daarnaast kwam een beter dan verwacht banenrapport van loonstrookverwerker ADP.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een fractie lager op 28.570 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent tot 3243 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 9079 punten.

De financiële markten lijken zich op te trekken aan de eerste reactie van president Donald Trump op de aanval. Die verklaarde op Twitter dat "alles goed is" na de Iraanse vergeldingsactie voor de moord op generaal Qassem Soleimani. Trump zal later op de dag bekendmaken of en welke stappen zijn land neemt tegen de aanval.

Boeing neergestort

Volgens ADP groeide de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in december met 202.000 banen, terwijl economen op een aanwas van 160.000 arbeidsplaatsen hadden gerekend. Ook werd de banengroei in november behoorlijk opwaarts bijgesteld. De cijfers lopen vooruit op het banenrapport van de overheid dat vrijdag verschijnt.

Bij de bedrijven staat vliegtuigmaker Boeing opnieuw in de belangstelling met een min van 1,7 procent. Een Boeing 737-800 van Ukraine International Airlines stortte in Iran neer, waarbij alle 176 inzittenden omkwamen. De fabrikant maakte verder een opvallende draai in de kwestie rond de gewraakte 737 MAX-toestellen. Boeing adviseert nu wel uitgebreide pilotentraining voor het type, waarmee binnen een halfjaar twee grote crashes gebeurden. Aanvankelijk stelde het concern dat dit niet nodig zou zijn.

Corona-maker Constellation Brands opende de boeken en zag in zijn recente kwartaalresultaten aanleiding de winstprognose voor het gehele boekjaar te verhogen. Constellation profiteerde met een plus van 3,2 procent. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance behaalde in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een lagere winst dan kenners hadden verwacht en daalde 5,3 procent.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

58 minuten geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

1 uur geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

1 uur geleden
Zakenblad: Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 fabrieken sluiten

BERLIJN (ANP/RTR) - De raad van bestuur van Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 vier Duitse fabrieken sluiten. Dat meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche op basis van ingeziene documenten. De sluitingen zijn onderdeel van een grote reorganisatie bij het automerk. De raad van commissarissen van Volkswagen komt vrijdag bijeen. Daar zou het plan worden besproken.

1 uur geleden
Ajax: persoonsgegevens buitgemaakt bij datalek logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - Persoonsgegevens van klanten van de Ajax-shop zijn geraakt door het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat meldt de voetbalclub in een mail aan getroffen klanten. Toen Ajax begin augustus informeerde over het lek wist de voetbalclub nog niet of er persoonlijke data was gelekt, maar onder meer huisadressen en telefoonnummers blijken te zijn buitgemaakt. Er zijn geen betaalgegevens, bankrekeningnummers, creditcardgegevens, gebruikersnamen of wachtwoorden bij het incident betrokken.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat bevestigt uitstel nachtelijke sluiting kanaal

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt de geplande nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal uit tot donderdag. De vaarweg zou vanaf dinsdag in de nacht gesloten worden voor een deel van de scheepvaart vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat. De eerdere aankondiging van de nachtsluiting heeft voor veel commotie gezorgd. Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) stelt naar de rechter te stappen als de sluiting doorgaat.

2 uur geleden
Macron en Jetten woensdag samen naar ASML

DEN HAAG (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron gaat woensdag samen met premier Rob Jetten langs bij chipmachinemaker ASML in Veldhoven. Het bezoek staat onder meer in het teken van "het belang dat beide landen hechten aan de ontwikkeling van de Europese techindustrie", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).

2 uur geleden