Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde judoploeg verliest in strijd om brons van Duitsland

Gemengde judoploeg verliest in strijd om brons van Duitsland

TOKIO (ANP) - De Nederlandse judoploeg is er niet in geslaagd een bronzen medaille te pakken in de gemengde landenwedstrijd. Duitsland bleek in de strijd om de derde plaats met 4-2 te sterk.

Tornike Tsjakadoea verloor namens Nederland de zesde en laatste wedstrijd op straffen. Een belangrijke wedstrijd was die tussen Noël van 't End en de Duitser Dominic Ressel, die na bijna 9 minuten op straffen werd gewonnen door Ressel.

Henk Grol won wel tegen de Duitsers. Het was voor de 36-jarige Grol zijn laatste wedstrijd in zijn imposante loopbaan. Hij was Karl-Richard Frey op ippon de baas. Ook Sanne van Dijke kwam tot winst, in tegenstelling tot Sanne Verhagen en Guusje Steenhuis.

Nederlaag tegen Frankrijk

Nederland was veroordeeld tot de strijd om brons na de kansloze nederlaag tegen Frankrijk (4-0) in de halve finales, eerder op de dag. In de ochtendsessie werden Oezbekistan (4-3) en Brazilië (4-2) wel verslagen. Frankrijk wist de landenwedstrijd uiteindelijk te winnen door in de finale Japan met 4-1 te verslaan. Judolegende Teddy Riner haalde het derde punt binnen, waarna Sarah Cysique het afmaakte.

De gemengde landenwedstrijd stond voor het eerst op het olympische programma. Zes judoka's, drie vrouwen en drie mannen, nemen het in verschillende gewichtsklassen tegen elkaar op.

Het had voor de Nederlandse judoploeg in Tokio de tweede medaille van de week kunnen worden. Woensdag pakte Van Dijke een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

4 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

5 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

5 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

6 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

6 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

12 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

17 uur geleden