Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde judoploeg verliest in strijd om brons van Duitsland

Gemengde judoploeg verliest in strijd om brons van Duitsland

TOKIO (ANP) - De Nederlandse judoploeg is er niet in geslaagd een bronzen medaille te pakken in de gemengde landenwedstrijd. Duitsland bleek in de strijd om de derde plaats met 4-2 te sterk.

Tornike Tsjakadoea verloor namens Nederland de zesde en laatste wedstrijd op straffen. Een belangrijke wedstrijd was die tussen Noël van 't End en de Duitser Dominic Ressel, die na bijna 9 minuten op straffen werd gewonnen door Ressel.

Henk Grol won wel tegen de Duitsers. Het was voor de 36-jarige Grol zijn laatste wedstrijd in zijn imposante loopbaan. Hij was Karl-Richard Frey op ippon de baas. Ook Sanne van Dijke kwam tot winst, in tegenstelling tot Sanne Verhagen en Guusje Steenhuis.

Nederlaag tegen Frankrijk

Nederland was veroordeeld tot de strijd om brons na de kansloze nederlaag tegen Frankrijk (4-0) in de halve finales, eerder op de dag. In de ochtendsessie werden Oezbekistan (4-3) en Brazilië (4-2) wel verslagen. Frankrijk wist de landenwedstrijd uiteindelijk te winnen door in de finale Japan met 4-1 te verslaan. Judolegende Teddy Riner haalde het derde punt binnen, waarna Sarah Cysique het afmaakte.

De gemengde landenwedstrijd stond voor het eerst op het olympische programma. Zes judoka's, drie vrouwen en drie mannen, nemen het in verschillende gewichtsklassen tegen elkaar op.

Het had voor de Nederlandse judoploeg in Tokio de tweede medaille van de week kunnen worden. Woensdag pakte Van Dijke een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram.

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

1 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

9 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

21 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

21 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

22 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

22 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

22 uur geleden