Gemengde gevoelens bij United-coach Ten Hag na bereiken finale
LONDEN (ANP/RTR) - Trainer Erik ten Hag van Manchester United hield "gemengde gevoelens" over aan het bereiken van de finale van de FA Cup. Het elftal van de Nederlandse coach gaf op Wembley tegen Coventry City een 3-0-voorsprong weg, waarna het tegen de nummer 8 van het tweede niveau alsnog de strafschoppenserie won.
"Het was een ongelooflijke wedstrijd, een vreemde wedstrijd ook", zei Ten Hag na afloop. "We hadden zo lang de volledige controle en gaven die vervolgens in het laatste deel van de wedstrijd uit handen. We hebben wel veerkracht getoond door de strafschoppenserie te winnen."
"We moeten verbeteren. We praten hier veel over. Eerst moet je jezelf in een winnende positie brengen, maar dan moet je de zege over de streep trekken. Op die momenten maken we fouten en nemen we niet onze verantwoordelijkheden."
Langszij
United kwam na een klein uur op een 3-0-voorsprong, maar Coventry kwam in de blessuretijd weer langszij, 3-3. In de blessuretijd van de verlenging zag de club uit de Championship nog een doelpunt afgekeurd worden om nipt buitenspel.
United treft in de finale op 25 mei stadgenoot Manchester City. Vorig jaar verloor de ploeg van Ten Hag de eindstrijd van City met 2-1. "Ik weet dat we een kans hebben om deze finale te winnen, ook al spelen we tegen het beste team van de wereld", aldus Ten Hag.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
2 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
9 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
9 uur geleden