Gemengde gevoelens bij United-coach Ten Hag na bereiken finale
LONDEN (ANP/RTR) - Trainer Erik ten Hag van Manchester United hield "gemengde gevoelens" over aan het bereiken van de finale van de FA Cup. Het elftal van de Nederlandse coach gaf op Wembley tegen Coventry City een 3-0-voorsprong weg, waarna het tegen de nummer 8 van het tweede niveau alsnog de strafschoppenserie won.
"Het was een ongelooflijke wedstrijd, een vreemde wedstrijd ook", zei Ten Hag na afloop. "We hadden zo lang de volledige controle en gaven die vervolgens in het laatste deel van de wedstrijd uit handen. We hebben wel veerkracht getoond door de strafschoppenserie te winnen."
"We moeten verbeteren. We praten hier veel over. Eerst moet je jezelf in een winnende positie brengen, maar dan moet je de zege over de streep trekken. Op die momenten maken we fouten en nemen we niet onze verantwoordelijkheden."
Langszij
United kwam na een klein uur op een 3-0-voorsprong, maar Coventry kwam in de blessuretijd weer langszij, 3-3. In de blessuretijd van de verlenging zag de club uit de Championship nog een doelpunt afgekeurd worden om nipt buitenspel.
United treft in de finale op 25 mei stadgenoot Manchester City. Vorig jaar verloor de ploeg van Ten Hag de eindstrijd van City met 2-1. "Ik weet dat we een kans hebben om deze finale te winnen, ook al spelen we tegen het beste team van de wereld", aldus Ten Hag.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
58 minuten geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
3 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
3 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
8 uur geleden