Gemengde gevoelens bij schaatsster Leerdam na vijfde plaats
BEIJING (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam hield aan haar olympische debuut op de 500 meter in Beijing gemengde gevoelens over. De Nederlands kampioene eindigde met een tijd van 37,34 seconden op de vijfde plaats, kort achter de derde tijd van de Russin Angelina Golikova (37,21). "Ik had achteraf nog wel wat harder gekund. Ik baal nu een beetje dat ik net geen brons heb", gaf Leerdam toe. "Maar het niveau is gewoon superhoog hier."
Leerdam had van tevoren gezegd dat er best kansen lagen op de 500 meter. "Dat waren geen praatjes. Dat voelde ik ook zo. Ik merk dat ik mijn krachten hier kwijt kan op het ijs en als dat lukt ga ik gewoon hard." Volgens Leerdam hoort daar een geluid bij als ze echt hard over het ijs gaat. "Een aantal mensen zegt wel dat je mij voorbij hoort komen als ik hard rijd."
De Nederlandse medaillekandidate op de olympische 1000 meter was nog wel tevreden over haar opening (10,5) en haar volle ronde (26,7). "Ik kwam bijna het hardst van iedereen over de finish. Daar kijk ik natuurlijk ook naar, want daar gaat het voor mij uiteindelijk om op de 1000 meter. Maar ik ben ook blij dat ik er op de 500 meter al zo dichtbij zit. Ik heb snelheid en dat belooft wat moois voor de 1000 meter."
Concurrenten
Een van Leerdams grootste concurrenten op de 1000 meter, de Japanse Miho Takagi, verraste met zilver op de 500 meter. "Ze heeft veel snelheid en kan ook gewoon rondes volhouden. De 1000 is wel heel specifiek. Ik moet denk ik voor haar rijden op de 1000 meter. Ik rijd gewoon mijn rit en ze moet maar kijken of ze daar overheen kan."
De olympische 1000 meter voor vrouwen wordt donderdag in Beijing gereden.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.
7 uur geleden