Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde gevoelens bij schaatsster Leerdam na vijfde plaats

Gemengde gevoelens bij schaatsster Leerdam na vijfde plaats

BEIJING (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam hield aan haar olympische debuut op de 500 meter in Beijing gemengde gevoelens over. De Nederlands kampioene eindigde met een tijd van 37,34 seconden op de vijfde plaats, kort achter de derde tijd van de Russin Angelina Golikova (37,21). "Ik had achteraf nog wel wat harder gekund. Ik baal nu een beetje dat ik net geen brons heb", gaf Leerdam toe. "Maar het niveau is gewoon superhoog hier."

Leerdam had van tevoren gezegd dat er best kansen lagen op de 500 meter. "Dat waren geen praatjes. Dat voelde ik ook zo. Ik merk dat ik mijn krachten hier kwijt kan op het ijs en als dat lukt ga ik gewoon hard." Volgens Leerdam hoort daar een geluid bij als ze echt hard over het ijs gaat. "Een aantal mensen zegt wel dat je mij voorbij hoort komen als ik hard rijd."

De Nederlandse medaillekandidate op de olympische 1000 meter was nog wel tevreden over haar opening (10,5) en haar volle ronde (26,7). "Ik kwam bijna het hardst van iedereen over de finish. Daar kijk ik natuurlijk ook naar, want daar gaat het voor mij uiteindelijk om op de 1000 meter. Maar ik ben ook blij dat ik er op de 500 meter al zo dichtbij zit. Ik heb snelheid en dat belooft wat moois voor de 1000 meter."

Concurrenten

Een van Leerdams grootste concurrenten op de 1000 meter, de Japanse Miho Takagi, verraste met zilver op de 500 meter. "Ze heeft veel snelheid en kan ook gewoon rondes volhouden. De 1000 is wel heel specifiek. Ik moet denk ik voor haar rijden op de 1000 meter. Ik rijd gewoon mijn rit en ze moet maar kijken of ze daar overheen kan."

De olympische 1000 meter voor vrouwen wordt donderdag in Beijing gereden.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

9 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

10 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

11 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

12 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

13 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

14 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden