Gemengde gevoelens bij Griekspoor na 'volledige offday'
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor heeft gemengde gevoelens overgehouden aan zijn vierde deelname aan de Australian Open. Hij werd in de derde ronde uitgeschakeld door de Fransman Arthur Cazaux en sprak van "een volledige offday".
"Ik speelde ver ondermaats en mijn forehand, backhand en service liepen totaal niet. Ik kon de baan niet vinden met de bal. Maar hij heeft verdiend gewonnen en ik moet terug naar de tekentafel", zei Griekspoor na zijn 6-3 6-3 6-1-nederlaag telefonisch vanuit Melbourne.
Merkbare aanpassingen
"Fysiek en mentaal gaf ik ook niet thuis. Al met al is het mentaal gezien een lange trip geweest waarin veel is gebeurd. Ik heb veel wijzigingen doorgevoerd in mijn aanpak en ook in mijn team. Daar sta ik op de lange termijn volledig achter, maar het was wel onrustig met die nieuwe invloeden."
Griekspoor nam vlak voor de Australian Open afscheid van zijn fysieke trainer Bas van Bentum en voegde de Zweed Sebastian Pisano toe. Laatstgenoemde heeft volgens Griekspoor direct een aantal merkbare aanpassingen doorgevoerd.
'Zak en as'
Griekspoor (27) had de eerste Nederlandse man in twintig jaar kunnen worden in de vierde ronde van de Australian Open. "Dat je op papier een heel goede loting had voor een derde ronde, daar kwam natuurlijk wel wat druk bij kijken. Het schema lag open. Het was niet lastig dat ik hem niet kende, want we hebben veel beelden van hem gezien en genoeg informatie ingewonnen. Hij heeft me alleen heel weinig kansen gegeven. In de tweede set had ik het gevoel dat het duel bij 3-3 had kunnen kantelen, maar ik verloor na een aantal breakpoints overleefd te hebben toch mijn service."
Griekspoor keert nu huiswaarts en gaat zich voorbereiden op de Daviscup-ontmoeting met Zwitserland en het ABN AMRO Open in Rotterdam. "Ik ben niet iemand die nu in zak en as gaat zitten", vervolgde Griekspoor. "Dit motiveert me alleen maar weer om hard aan het werk te gaan. Ik ben ervan overtuigd dat ik die vierde ronde ooit ga halen", aldus de nummer 31 van de wereld.
Teenblessure
"Ik heb wel gemengde gevoelens, want als Safioellin gewoon normaal had gedaan, dan had ik nu allang thuis gezeten. Ik heb een dramatische voorbereiding gehad en amper kunnen trainen. En ik heb hier toch gewonnen van de nummers 34 en 36 van de wereld, zonder groots te spelen." Griekspoor kwam in de openingsronde tegen de Rus Roman Safioellin terug na een achterstand van 2-0 in sets.
Griekspoor gaf aan dat de teenblessure die hij eerder deze week opliep hem tegen Cazaux niet had gehinderd.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
40 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
20 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geleden