
Gemengde estafetteploeg vijfde op 4x100 vrij bij WK
SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg is bij de WK zwemmen in Singapore zaterdag als vijfde geëindigd op de 4x100 meter vrije slag. Sean Niewold, Renzo Tjon-A-Joe, Milou van Wijk en Marrit Steenbergen lieten een tijd van 3.21,71 noteren. De zwemmers van de Verenigde Staten pakten het goud in een wereldrecord: 3.18,48. De onder neutrale vlag zwemmende Russen werden tweede, nog voor het Franse team.
Met de door ziekte verzwakte Niewold slaagde het kwartet erin een Nederlands record te zwemmen. Het oude nationale record stond sinds 2017 op 3.21,81, gezwommen door Ben Schwietert, Kyle Stolk, Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo.
In de ochtend was Nederland, met Tessa Giele in plaats van Van Wijk, in 3.24,31 nog goed geweest voor de derde tijd. Ook toen was het team van de Verenigde Staten het snelst voor Frankrijk.
Steenbergen
Nadat de twee mannen hadden gezwommen, lag Nederland op de zevende plaats. Slotzwemster Steenbergen kon nog wel iets goedmaken, maar verder dan de vijfde tijd kwam het Oranje-kwartet niet.
De Nederlandse vrouwen veroverden eerder wel het brons op de 4x100 meter vrije slag.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de achtste plaats. Daarmee kreeg het optreden van de 27-jarige Nederlander in Boedapest na drie tegenvallende vrije trainingen tijdens de kwalificaties een teleurstellend vervolg. Charles Leclerc veroverde met zijn Ferrari de poleposition voor Oscar Piastri (McLaren).
16 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton is er in zijn Ferrari niet in geslaagd zich bij de beste tien te kwalificeren voor de GP van Hongarije. De 40-jarige Brit viel af in de tweede kwalificatieronde (Q2) en start zondag vanaf de dertiende plaats.
28 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Milou van Wijk heeft op de WK zwemmen in Singapore de finale bereikt op de 50 meter vrije slag. De 20-jarige Zwijndrechtse zwom de tweede tijd: 24,29. Alleen de Poolse Katarzyna Wasick was sneller: 24,19.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve eindstrijd bereikt van het Europees kampioenschap in Düsseldorf. Ze versloegen het Franse koppel Téo Rotar en Arnaud Gauthier-Rat in een spannende kwartfinale: 13-21 21-17 15-12.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische zwemster Kaylee McKeown heeft op de WK haar reputatie waargemaakt door de 200 meter rugslag te winnen. De regerend olympisch kampioene finishte in 2.03,33. Dat is de op twee na beste tijd ooit gezwommen.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen blijft ontevreden over zijn Red Bull. De wereldkampioen was ook in de derde vrije training van de Grote Prijs van Hongarije veel langzamer dan zijn concurrenten. Hij reed de twaalfde tijd.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Sha'Carri Richardson is gearresteerd op een vliegveld in Seattle. De regerend wereldkampioen op de 100 meter zou ruzie hebben gekregen met een man met wie ze reisde en hem tegen een paal hebben geduwd.
8 uur geleden