Gemengde estafetteploeg overtuigend naar finale 4x400 meter
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlandse sprintkwartet heeft zich bij de WK atletiek in Boedapest overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Onder aanvoering van de troeven Femke Bol en Lieke Klaver won het team zijn serie in een tijd van 3.12,12. Isaya Klein Ikkink en Terrence Agard waren de twee mannen in het viertal.
De finale van de zogeheten mixed relay wordt zaterdagavond tegen 22.00 uur afgewerkt. Bol en Klaver maakten ook deel uit van het estafetteteam op de 4x400 meter gemengd dat zilver won op de WK vorig jaar in Eugene (VS). Klein Ikkink en Agard zijn nieuw in de ploeg. In Eugene liepen Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen.
De aanvang van de series stond gepland om 11.00 uur, maar vanwege noodweer werden de wedstrijden in het nationale atletiekstadion met een uur uitgesteld. Klein Ikkink was de startloper. Hij gaf het stokje over aan Klaver die meteen de leiding nam. Derde loper Agard zette sterk door, maar moest vlak voor het einde van zijn ronde wel de koppositie afstaan aan een Duitse atleet. Bol herstelde de rangorde door halverwege haar ronde de Duitse atlete voorbij te snellen. Ze ging het laatste stuk naar de finish zichtbaar niet voluit. Frankrijk eindigde als tweede in de heat, voor Tsjechië (derde) en Duitsland (vierde). Het Amerikaanse kwartet won de eerste serie in een betere tijd dan Nederland: 3.10,41.
De samenstelling van de estafetteploeg kan voor de finale nog gewijzigd worden. Het is toegestaan om één atleet uit de series te vervangen. Voor de sprinttroeven Bol en Klaver vormt de estafette een opwarmer voor hun individuele nummers op de WK. Bol start als topfavoriet voor de wereldtitel op de 400 meter horden, Klaver mikt vooral op een finaleplek op de 400 meter. De Enkhuizense dook deze zomer voor het eerst onder de magische barrière van 50 seconden, maar met haar tijd van 49,81 seconden staat ze pas negende op de mondiale seizoenslijst.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
9 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
11 uur geleden