Gemengde estafetteploeg overtuigend naar finale 4x400 meter
BOEDAPEST (ANP) - Het Nederlandse sprintkwartet heeft zich bij de WK atletiek in Boedapest overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter gemengde estafette. Onder aanvoering van de troeven Femke Bol en Lieke Klaver won het team zijn serie in een tijd van 3.12,12. Isaya Klein Ikkink en Terrence Agard waren de twee mannen in het viertal.
De finale van de zogeheten mixed relay wordt zaterdagavond tegen 22.00 uur afgewerkt. Bol en Klaver maakten ook deel uit van het estafetteteam op de 4x400 meter gemengd dat zilver won op de WK vorig jaar in Eugene (VS). Klein Ikkink en Agard zijn nieuw in de ploeg. In Eugene liepen Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen.
De aanvang van de series stond gepland om 11.00 uur, maar vanwege noodweer werden de wedstrijden in het nationale atletiekstadion met een uur uitgesteld. Klein Ikkink was de startloper. Hij gaf het stokje over aan Klaver die meteen de leiding nam. Derde loper Agard zette sterk door, maar moest vlak voor het einde van zijn ronde wel de koppositie afstaan aan een Duitse atleet. Bol herstelde de rangorde door halverwege haar ronde de Duitse atlete voorbij te snellen. Ze ging het laatste stuk naar de finish zichtbaar niet voluit. Frankrijk eindigde als tweede in de heat, voor Tsjechië (derde) en Duitsland (vierde). Het Amerikaanse kwartet won de eerste serie in een betere tijd dan Nederland: 3.10,41.
De samenstelling van de estafetteploeg kan voor de finale nog gewijzigd worden. Het is toegestaan om één atleet uit de series te vervangen. Voor de sprinttroeven Bol en Klaver vormt de estafette een opwarmer voor hun individuele nummers op de WK. Bol start als topfavoriet voor de wereldtitel op de 400 meter horden, Klaver mikt vooral op een finaleplek op de 400 meter. De Enkhuizense dook deze zomer voor het eerst onder de magische barrière van 50 seconden, maar met haar tijd van 49,81 seconden staat ze pas negende op de mondiale seizoenslijst.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
1 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden