Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel
KAZAN (ANP) - Op de slotdag van de EK kortebaan in Kazan heeft de Nederlandse gemengde estafetteploeg de finale bereikt van de 4x50 meter wisselslag. Kira Toussaint, Arno Kamminga, Kim Busch en Jesse Puts zetten in de series met 1.38,97 de tweede tijd neer. Alleen het Russische zwemkwartet was iets sneller (1.38,87).
Imani de Jong en Silke Holkenborg bleven steken in de series van de 400 meter vrije slag. De 19-jarige De Jong klokte met 4.09,20 de dertiende tijd. Holkenborg (20) zette met 4.11,58 de zeventiende tijd neer. De beste acht zwemmen later op zondag de finale.
Nederland heeft vooralsnog vijftien medailles veroverd op de EK in het 25-meterbad in Kazan, waarvan zes gouden. Alleen de oogst van Italië (24 medailles, waarvan vier goud) en gastland Rusland (zeventien medailles, acht gouden) is groter. Toussaint is de 'koningin' van de rugslag. Ze won de 50, 100 en 200 meter.
In het laatste finaleblok van deze EK heeft de Nederlandse zwemploeg heel wat kansen op meer medailles. Kamminga (50 school), Marrit Steenbergen (200 vrij), Stan Pijnenburg (100 vrij) en Maaike de Waard (50 vlinder) zwemmen net als de gemengde estafetteploeg op de 4x50 wissel om de prijzen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
23 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden