Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel

Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel

KAZAN (ANP) - Op de slotdag van de EK kortebaan in Kazan heeft de Nederlandse gemengde estafetteploeg de finale bereikt van de 4x50 meter wisselslag. Kira Toussaint, Arno Kamminga, Kim Busch en Jesse Puts zetten in de series met 1.38,97 de tweede tijd neer. Alleen het Russische zwemkwartet was iets sneller (1.38,87).

Imani de Jong en Silke Holkenborg bleven steken in de series van de 400 meter vrije slag. De 19-jarige De Jong klokte met 4.09,20 de dertiende tijd. Holkenborg (20) zette met 4.11,58 de zeventiende tijd neer. De beste acht zwemmen later op zondag de finale.

Nederland heeft vooralsnog vijftien medailles veroverd op de EK in het 25-meterbad in Kazan, waarvan zes gouden. Alleen de oogst van Italië (24 medailles, waarvan vier goud) en gastland Rusland (zeventien medailles, acht gouden) is groter. Toussaint is de 'koningin' van de rugslag. Ze won de 50, 100 en 200 meter.

In het laatste finaleblok van deze EK heeft de Nederlandse zwemploeg heel wat kansen op meer medailles. Kamminga (50 school), Marrit Steenbergen (200 vrij), Stan Pijnenburg (100 vrij) en Maaike de Waard (50 vlinder) zwemmen net als de gemengde estafetteploeg op de 4x50 wissel om de prijzen.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Sabalenka moeizaam naar halve finale US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).

11 uur geleden
Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

12 uur geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

13 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

14 uur geleden
Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

16 uur geleden
Tennisster Gauff naar laatste acht op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.

22 uur geleden
Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

1 dag geleden