Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel

Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel

KAZAN (ANP) - Op de slotdag van de EK kortebaan in Kazan heeft de Nederlandse gemengde estafetteploeg de finale bereikt van de 4x50 meter wisselslag. Kira Toussaint, Arno Kamminga, Kim Busch en Jesse Puts zetten in de series met 1.38,97 de tweede tijd neer. Alleen het Russische zwemkwartet was iets sneller (1.38,87).

Imani de Jong en Silke Holkenborg bleven steken in de series van de 400 meter vrije slag. De 19-jarige De Jong klokte met 4.09,20 de dertiende tijd. Holkenborg (20) zette met 4.11,58 de zeventiende tijd neer. De beste acht zwemmen later op zondag de finale.

Nederland heeft vooralsnog vijftien medailles veroverd op de EK in het 25-meterbad in Kazan, waarvan zes gouden. Alleen de oogst van Italië (24 medailles, waarvan vier goud) en gastland Rusland (zeventien medailles, acht gouden) is groter. Toussaint is de 'koningin' van de rugslag. Ze won de 50, 100 en 200 meter.

In het laatste finaleblok van deze EK heeft de Nederlandse zwemploeg heel wat kansen op meer medailles. Kamminga (50 school), Marrit Steenbergen (200 vrij), Stan Pijnenburg (100 vrij) en Maaike de Waard (50 vlinder) zwemmen net als de gemengde estafetteploeg op de 4x50 wissel om de prijzen.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

6 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

6 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

6 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

8 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

9 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

10 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

10 uur geleden