Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel

Gemengde estafetteploeg naar EK-finale 4x50 wissel

KAZAN (ANP) - Op de slotdag van de EK kortebaan in Kazan heeft de Nederlandse gemengde estafetteploeg de finale bereikt van de 4x50 meter wisselslag. Kira Toussaint, Arno Kamminga, Kim Busch en Jesse Puts zetten in de series met 1.38,97 de tweede tijd neer. Alleen het Russische zwemkwartet was iets sneller (1.38,87).

Imani de Jong en Silke Holkenborg bleven steken in de series van de 400 meter vrije slag. De 19-jarige De Jong klokte met 4.09,20 de dertiende tijd. Holkenborg (20) zette met 4.11,58 de zeventiende tijd neer. De beste acht zwemmen later op zondag de finale.

Nederland heeft vooralsnog vijftien medailles veroverd op de EK in het 25-meterbad in Kazan, waarvan zes gouden. Alleen de oogst van Italië (24 medailles, waarvan vier goud) en gastland Rusland (zeventien medailles, acht gouden) is groter. Toussaint is de 'koningin' van de rugslag. Ze won de 50, 100 en 200 meter.

In het laatste finaleblok van deze EK heeft de Nederlandse zwemploeg heel wat kansen op meer medailles. Kamminga (50 school), Marrit Steenbergen (200 vrij), Stan Pijnenburg (100 vrij) en Maaike de Waard (50 vlinder) zwemmen net als de gemengde estafetteploeg op de 4x50 wissel om de prijzen.

Meer uit Sport

Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

1 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

4 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

14 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

18 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

18 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

20 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

20 uur geleden