Gemengde estafetteploeg 4x400 meter naar finale WK atletiek
TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale, die zaterdag om 15.20 uur Nederlandse tijd wordt afgewerkt. Eugene Omalla, Lieke Klaver, Jonas Phijffers en Eveline Saalberg eindigden in de tweede en laatste serie als derde in een tijd van 3.11,11 en dat betekende rechtstreekse doorgang naar de finale.
De Belgische ploeg won de serie in 3.10,37. Kenia werd tweede in 3.10,73, maar de Afrikaanse ploeg werd kort na afloop gediskwalificeerd omdat een van de lopers buiten de lijnen van de baan was gekomen.
De Nederlandse ploeg is normaal gesproken kandidaat voor een medaille. Op de Olympische Spelen van Parijs rende het Oranjeviertal naar het goud. Dat was met Femke Bol, die nu rust kreeg voor de series en zo goed als zeker in de finale wordt opgesteld. Eén vervanging is toegestaan.
Als les meenemen
Op de WK van 2023 in Boedapest lag het Nederlandse team op koers voor een medaille in de gemengde estafette, maar Bol kwam toen vlak voor de finish ten val.
De Belgische ploeg domineerde in het Japan National Stadium de race, met de Nederlandse lopers strijdend voor de tweede plaats. Slotloper Saalberg raakte een positie kwijt en moest hard doorlopen op de laatste meters. "Het was dringen en tactisch kunnen we nog wel verbeteren, maar ik voelde me echt goed op dat laatste stuk. De perfecte race kunnen we in de finale lopen", zei Saalberg na afloop van de race.
Phijffers debuteerde in de estafetteploeg. De snelste Nederlandse atleet op de 400 meter van dit moment was gematigd tevreden over zijn optreden. "Dylan Borlée voor mij ging nogal hard weg en ik moest er echt achteraan. Ik had iets eerder het gat moeten dichtlopen, maar dat nemen we als les mee naar de finale."
Meer uit Sport
WOERDEN (ANP) - Organisaties van sportevenementen worstelen door de aanhoudende hitte met de vraag of de geplande wedstrijden deze week kunnen doorgaan. Bij de Singelloop in Woerden gaat de hardloopwedstrijd maandagavond over 5 en 10 kilometer wel door, maar zijn de onderdelen voor kinderen afgelast, laat een woordvoerder weten. De jongste deelnemers zouden starten in de vroege avond, een warm moment.
6 uur geledenBONN (ANP/DPA) - De Italiaanse atleet Alex Schwazer is in april bij de open Duitse nationale wegkampioenschappen positief getest op het bloeddopingmiddel epo. Het Duitse nationale antidopingagentschap (NADA) is een procedure tegen de olympisch kampioen snelwandelen van 2008 gestart. Hij is tevens voorlopig geschorst.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het TT Circuit Assen neemt voor de aankomende TT van 26 tot en met 28 juni extra maatregelen vanwege de verwachte warmte. Bezoekers mogen eigen flessen meenemen mits deze niet van glas zijn, laat de organisatie weten. Ook zijn er verspreid over het terrein waterpunten en toiletgebouwen waar bezoekers hun fles gratis kunnen vullen.
7 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Golfer Wyndham Clark heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 32-jarige Amerikaan hield in de laatste ronde op de bij New York gelegen Shinnecock Hills Golf Club net genoeg over van zijn ruime voorsprong, die hij al sinds de eerste ronde in handen had. Zo werd Clark de negende winnaar ooit die van begin tot eind leidde.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
23 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
1 dag geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
1 dag geleden