Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde estafette pakt zilver op 4x50 meter vrije slag

Gemengde estafette pakt zilver op 4x50 meter vrije slag

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse zwemploeg heeft bij de WK kortebaan in Abu Dhabi zilver gewonnen op de 4x50 meter vrije slag. Jesse Puts, Thom de Boer, Ranomi Kromowidjojo en Kira Toussaint kwamen tot 1.28,62 en waren daarmee net wat langzamer dan Canada (1.28,55). Het brons ging naar de zwemmers uit Rusland.

Nadat openingszwemmer Puts aan de beurt was geweest, greep De Boer de leiding. Kromowidjojo bouwde die voorsprong als derde zwemster uit zodat Toussaint met een marge kon beginnen. Op de laatste 25 meter kwam de Canadese Margaret MacNeil echter net voorbij.

"We wilden goud, maar hadden geen rekening met Canada gehouden", reageerden de zwemmers na afloop.

Brons

Eerder op de dag hadden de Nederlandse zwemsters al brons gegrepen op de 4x50 meter wisselslag. Toen kwamen Toussaint en Kromowidjojo in actie met Kim Busch en Maaike de Waard.

"Ik heb vooral mijn eigen en een supergoede splittijd gezwommen (de snelste van 22,85) en dat was goed voor een hele mooie bronzen medaille", zei Kromowidjojo.

Toussaint was ook heel blij met haar allereerste WK-medaille. "We hebben het fantastisch gedaan met de ploeg. Vanuit baan 1 brons winnen, is supermooi", aldus de zwemster die later net als Kromowidjojo nog zilver pakte op de gemengde estafette.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

10 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

10 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

13 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

14 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

14 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

16 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.

16 uur geleden