Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengde estafette pakt zilver op 4x50 meter vrije slag

Gemengde estafette pakt zilver op 4x50 meter vrije slag

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse zwemploeg heeft bij de WK kortebaan in Abu Dhabi zilver gewonnen op de 4x50 meter vrije slag. Jesse Puts, Thom de Boer, Ranomi Kromowidjojo en Kira Toussaint kwamen tot 1.28,62 en waren daarmee net wat langzamer dan Canada (1.28,55). Het brons ging naar de zwemmers uit Rusland.

Nadat openingszwemmer Puts aan de beurt was geweest, greep De Boer de leiding. Kromowidjojo bouwde die voorsprong als derde zwemster uit zodat Toussaint met een marge kon beginnen. Op de laatste 25 meter kwam de Canadese Margaret MacNeil echter net voorbij.

"We wilden goud, maar hadden geen rekening met Canada gehouden", reageerden de zwemmers na afloop.

Brons

Eerder op de dag hadden de Nederlandse zwemsters al brons gegrepen op de 4x50 meter wisselslag. Toen kwamen Toussaint en Kromowidjojo in actie met Kim Busch en Maaike de Waard.

"Ik heb vooral mijn eigen en een supergoede splittijd gezwommen (de snelste van 22,85) en dat was goed voor een hele mooie bronzen medaille", zei Kromowidjojo.

Toussaint was ook heel blij met haar allereerste WK-medaille. "We hebben het fantastisch gedaan met de ploeg. Vanuit baan 1 brons winnen, is supermooi", aldus de zwemster die later net als Kromowidjojo nog zilver pakte op de gemengde estafette.

Meer uit Sport

Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

31 minuten geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

47 minuten geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

2 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

2 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

5 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

15 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

18 uur geleden