Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas

Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten bij het slot van de beurzen in New York een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het nieuws dat Jerome Powell, de Amerikaanse centralebankpresident, vindt dat de argumenten voor een renteverlaging in het land sterker worden. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten weerhield de Fed er tot nu toe van om de rente te verlagen.

De VS zijn "niet langer een oververhitte economie" met een arbeidsmarkt die "aanzienlijk is afgekoeld" in vergelijking met de extreme situaties tijdens de coronapandemie, zei Powell voor het Congres. Volgens hem verbeterde de situatie rond de inflatie de afgelopen maanden. De Amerikaanse inflatie is echter nog steeds boven de doelstelling van 2 procent, benadrukte hij ook. Beleggers kijken ook uit naar een belangrijk inflatiecijfer dat donderdag op het programma staat. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren.

De Dow Jones-index noteerde bij het slot 0,1 procent lager op 39.291,97 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5576,98 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 0,1 procent tot 18.429,29 punten. Die laatste twee beursgraadmeters sloten daarmee opnieuw op recordniveaus.

Herstel leveringen

Boeing verloor 1,4 procent. De vliegtuigbouwer heeft in juni 44 commerciële vliegtuigen afgeleverd. Dat is het hoogste maandelijkse aantal sinds het bedrijf de werkzaamheden in fabrieken aan banden legde na een incident begin januari met een Boeing van het type 737 MAX. Het herstel van de leveringen is zeldzaam goed nieuws rondom het geplaagde concern. Boeing kampt nog steeds met meerdere onderzoeken en strenger toezicht van toezichthouders.

Oracle leed een koersverlies van 3 procent. Elon Musk heeft gezegd dat zijn AI-startup xAI minder afhankelijk wordt van de cloudtechnologie van het softwareconcern. Technieuwssite The Information meldde eerder dat de bedrijven gesprekken over een potentiële cloudovereenkomst van 10 miljard dollar hebben beëindigd.

Paramount veerde weer wat op na het koersverlies van maandag. De Hollywoodstudio heeft ermee ingestemd samen te gaan met branchegenoot Skydance Media, waarmee een einde komt aan een lange reeks onderhandelingen over een fusie. Het aandeel won ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

21 minuten geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

45 minuten geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

47 minuten geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

1 uur geleden
Impact van oorlog Midden-Oosten op Heijmans is 'beheersbaar'

ROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.

1 uur geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht lastig 2028

ROERMOND (ANP) - De fabrikant van funderingen voor windmolens Sif rekent op een "tijdelijk uitdagende periode" in 2027 en 2028. Voor dit jaar is het orderboek nog gevuld, maar doordat er de afgelopen jaren veel minder interesse was in aanbestedingen voor windparken op zee, dreigt de productie in de loop van volgend jaar terug te vallen. Topman Fred van Beers verwacht dat de sector vanaf 2029 "terugkeert naar houdbare niveaus", meldt hij bij de kwartaalcijfers van Sif.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriële branches sprake van groei.

2 uur geleden