Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas

Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten bij het slot van de beurzen in New York een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het nieuws dat Jerome Powell, de Amerikaanse centralebankpresident, vindt dat de argumenten voor een renteverlaging in het land sterker worden. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten weerhield de Fed er tot nu toe van om de rente te verlagen.

De VS zijn "niet langer een oververhitte economie" met een arbeidsmarkt die "aanzienlijk is afgekoeld" in vergelijking met de extreme situaties tijdens de coronapandemie, zei Powell voor het Congres. Volgens hem verbeterde de situatie rond de inflatie de afgelopen maanden. De Amerikaanse inflatie is echter nog steeds boven de doelstelling van 2 procent, benadrukte hij ook. Beleggers kijken ook uit naar een belangrijk inflatiecijfer dat donderdag op het programma staat. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren.

De Dow Jones-index noteerde bij het slot 0,1 procent lager op 39.291,97 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5576,98 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 0,1 procent tot 18.429,29 punten. Die laatste twee beursgraadmeters sloten daarmee opnieuw op recordniveaus.

Herstel leveringen

Boeing verloor 1,4 procent. De vliegtuigbouwer heeft in juni 44 commerciële vliegtuigen afgeleverd. Dat is het hoogste maandelijkse aantal sinds het bedrijf de werkzaamheden in fabrieken aan banden legde na een incident begin januari met een Boeing van het type 737 MAX. Het herstel van de leveringen is zeldzaam goed nieuws rondom het geplaagde concern. Boeing kampt nog steeds met meerdere onderzoeken en strenger toezicht van toezichthouders.

Oracle leed een koersverlies van 3 procent. Elon Musk heeft gezegd dat zijn AI-startup xAI minder afhankelijk wordt van de cloudtechnologie van het softwareconcern. Technieuwssite The Information meldde eerder dat de bedrijven gesprekken over een potentiële cloudovereenkomst van 10 miljard dollar hebben beëindigd.

Paramount veerde weer wat op na het koersverlies van maandag. De Hollywoodstudio heeft ermee ingestemd samen te gaan met branchegenoot Skydance Media, waarmee een einde komt aan een lange reeks onderhandelingen over een fusie. Het aandeel won ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

9 uur geleden
Bedrijfsleven België: honderden miljoenen aan schade door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.

11 uur geleden
Eigenaar Daily Mail sluit deal voor overname Britse Telegraph

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.

13 uur geleden
Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

15 uur geleden
FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

17 uur geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

1 dag geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

1 dag geleden