Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas
NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten bij het slot van de beurzen in New York een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het nieuws dat Jerome Powell, de Amerikaanse centralebankpresident, vindt dat de argumenten voor een renteverlaging in het land sterker worden. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten weerhield de Fed er tot nu toe van om de rente te verlagen.
De VS zijn "niet langer een oververhitte economie" met een arbeidsmarkt die "aanzienlijk is afgekoeld" in vergelijking met de extreme situaties tijdens de coronapandemie, zei Powell voor het Congres. Volgens hem verbeterde de situatie rond de inflatie de afgelopen maanden. De Amerikaanse inflatie is echter nog steeds boven de doelstelling van 2 procent, benadrukte hij ook. Beleggers kijken ook uit naar een belangrijk inflatiecijfer dat donderdag op het programma staat. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren.
De Dow Jones-index noteerde bij het slot 0,1 procent lager op 39.291,97 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5576,98 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 0,1 procent tot 18.429,29 punten. Die laatste twee beursgraadmeters sloten daarmee opnieuw op recordniveaus.
Herstel leveringen
Boeing verloor 1,4 procent. De vliegtuigbouwer heeft in juni 44 commerciële vliegtuigen afgeleverd. Dat is het hoogste maandelijkse aantal sinds het bedrijf de werkzaamheden in fabrieken aan banden legde na een incident begin januari met een Boeing van het type 737 MAX. Het herstel van de leveringen is zeldzaam goed nieuws rondom het geplaagde concern. Boeing kampt nog steeds met meerdere onderzoeken en strenger toezicht van toezichthouders.
Oracle leed een koersverlies van 3 procent. Elon Musk heeft gezegd dat zijn AI-startup xAI minder afhankelijk wordt van de cloudtechnologie van het softwareconcern. Technieuwssite The Information meldde eerder dat de bedrijven gesprekken over een potentiële cloudovereenkomst van 10 miljard dollar hebben beëindigd.
Paramount veerde weer wat op na het koersverlies van maandag. De Hollywoodstudio heeft ermee ingestemd samen te gaan met branchegenoot Skydance Media, waarmee een einde komt aan een lange reeks onderhandelingen over een fusie. Het aandeel won ruim 3 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft haar economische groeiverwachting voor dit jaar verlaagd naar 1 procent, van een eerdere voorspelling van 1,3 procent. Volgens het ministerie van Economische Zaken verloopt de economische stimulering door de grote investeringsplannen van de overheid in infrastructuur en defensie langzamer dan gedacht.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger van start gegaan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. Amerikaanse chipconcerns zoals Nvidia, Advanced Micro Devices (AMD) en Micron Technology gingen tot 3 procent omhoog, aangejaagd door sterke resultaten van de Nederlandse branchegenoot ASML en het Zuid-Koreaanse SK Hynix.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn er steeds meer zorgen of Europa niet te afhankelijk wordt van de import van Amerikaans vloeibaar gas (lng), laat Eurocommissaris (Energie) Dan Jørgensen weten. Daarbij is "de geopolitieke onrust in de nasleep van de crisis in Groenland een wake-upcall geweest", zei de EU-energiechef.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Duitse aanklagers hebben kantoren van Deutsche Bank in Frankfurt en Berlijn doorzocht. Aanklagers uit de stad Frankfurt en de federale politie voeren een onderzoek uit naar medewerkers van de Duitse bank vanwege beschuldigingen van witwassen. Dit laat een woordvoerder van het OM in Frankfurt woensdag weten.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Bij chipmachinemaker ASML zijn er weinig zorgen over een mogelijke AI-zeepbel. Waar eind vorig jaar op financiële markten de nervositeit toesloeg over mogelijk te forse investeringen in de infrastructuur achter de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, ziet het Veldhovense techbedrijf bij klanten het vertrouwen in AI toenemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat voeren donderdag actie in Utrecht om meer loon, meldt FNV. Medewerkers van onder meer Rijkswaterstaat, het KNMI en de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) protesteren omdat zij dit jaar geen loonsverhoging krijgen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk meldt verstoringen in de dienstverlening als gevolg van extreem winterweer in Zuidwest- en West-Europa. Spanje wordt woensdag geteisterd door storm Kristin.
4 uur geleden