Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas

Gemengd slot op Wall Street na uitspraken Fed-baas

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten bij het slot van de beurzen in New York een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten het nieuws dat Jerome Powell, de Amerikaanse centralebankpresident, vindt dat de argumenten voor een renteverlaging in het land sterker worden. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten weerhield de Fed er tot nu toe van om de rente te verlagen.

De VS zijn "niet langer een oververhitte economie" met een arbeidsmarkt die "aanzienlijk is afgekoeld" in vergelijking met de extreme situaties tijdens de coronapandemie, zei Powell voor het Congres. Volgens hem verbeterde de situatie rond de inflatie de afgelopen maanden. De Amerikaanse inflatie is echter nog steeds boven de doelstelling van 2 procent, benadrukte hij ook. Beleggers kijken ook uit naar een belangrijk inflatiecijfer dat donderdag op het programma staat. Dan wordt duidelijk of de Fed de strijd tegen de inflatie moet voortzetten of dat de centrale bank de teugels wat kan laten vieren.

De Dow Jones-index noteerde bij het slot 0,1 procent lager op 39.291,97 punten. De bredere S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5576,98 punten en techgraadmeter Nasdaq won ruim 0,1 procent tot 18.429,29 punten. Die laatste twee beursgraadmeters sloten daarmee opnieuw op recordniveaus.

Herstel leveringen

Boeing verloor 1,4 procent. De vliegtuigbouwer heeft in juni 44 commerciële vliegtuigen afgeleverd. Dat is het hoogste maandelijkse aantal sinds het bedrijf de werkzaamheden in fabrieken aan banden legde na een incident begin januari met een Boeing van het type 737 MAX. Het herstel van de leveringen is zeldzaam goed nieuws rondom het geplaagde concern. Boeing kampt nog steeds met meerdere onderzoeken en strenger toezicht van toezichthouders.

Oracle leed een koersverlies van 3 procent. Elon Musk heeft gezegd dat zijn AI-startup xAI minder afhankelijk wordt van de cloudtechnologie van het softwareconcern. Technieuwssite The Information meldde eerder dat de bedrijven gesprekken over een potentiële cloudovereenkomst van 10 miljard dollar hebben beëindigd.

Paramount veerde weer wat op na het koersverlies van maandag. De Hollywoodstudio heeft ermee ingestemd samen te gaan met branchegenoot Skydance Media, waarmee een einde komt aan een lange reeks onderhandelingen over een fusie. Het aandeel won ruim 3 procent.

Meer uit Financieel

LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

4 minuten geleden
Rechtbank wil 26 getuigen laten ondervragen in megazaak Damen

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.

18 minuten geleden
Maatschappijen schrappen vluchten naar Iran om protesten

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.

33 minuten geleden
Grok laat alleen betalende gebruikers foto's bewerken na ophef

PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.

1 uur geleden
KLM: 300.000 reizigers getroffen door winterweer

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.

1 uur geleden
Meerderheid EU-landen stemt in met Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

2 uur geleden
Drukte voor verwarmingsmonteurs houdt aan, vol weekend verwacht

WOERDEN (ANP) - De drukte voor verwarmingsbedrijven houdt de komende tijd aan. De afgelopen week kregen monteurs al veel storingsmeldingen binnen. De verwachting is dat het komend weekend, vanwege lokaal strenge vorst, alleen maar drukker wordt, blijkt uit een rondvraag.

2 uur geleden