Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd slot op Europese beurzen na resultaten Nvidia

Gemengd slot op Europese beurzen na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten de resultaten van Nvidia, het meest waardevolle bedrijf ter wereld. De Amerikaanse fabrikant van chips voor AI-toepassingen heeft het afgelopen kwartaal min of meer in lijn gepresteerd met de hooggespannen marktverwachtingen.

Het bedrijf gaf wel een gematigde omzetvoorspelling af voor het huidige kwartaal. De zorgen over een mogelijke groeivertraging van de forse investeringen in kunstmatige intelligentie namen daardoor wat toe.

De AEX-index eindigde 0,5 procent lager op 903,46 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, zakte ook 0,5 procent, tot 930,87 punten. De beurs in Frankfurt daalde een fractie. Parijs won 0,2 procent en Londen noteerde bij het slot een verlies van 0,4 procent.

Chipbedrijven sloten gemengd na de cijfers van Nvidia. ASMI eindigde bovenaan de Amsterdamse hoofdindex en won 3,7 procent. Branchegenoot ASML verloor 0,9 procent. Besi eindigde licht lager.

Andere stijgers in de AEX waren voedings- en gezondheidsbedrijf dsm-firmenich (plus 0,9 procent), bierbrouwer Heineken (plus 0,8 procent) en staalconcern ArcelorMittal (plus 0,6 procent). Dataleverancier RELX sloot de rij met een verlies van 1,9 procent.

In de MidKap eindigde Van Lanschot Kempen (min 6,5 procent) onderaan. De vermogensbeheerder zag de nettowinst dalen in de eerste jaarhelft door lagere rente-inkomsten. Het beheerd vermogen oversteeg voor het eerst de 150 miljard euro, dankzij een instroom van 4,6 miljard euro.

Fugro sloot 1,7 procent lager, nadat de bodemonderzoeker door zakenbank Jefferies op de verkooplijst werd gezet. Laadpalenfabrikant Alfen (min 7 procent) kreeg ook een verkoopadvies van Jefferies.

Pernod Ricard won 1,4 procent in Parijs, nadat het Franse drankenconcern met cijfers kwam. Hoewel de omzet en winst in het voorbije boekjaar omlaag gingen, verwacht het bedrijf dat de prestaties in de loop van het komende jaar verbeteren. Branchegenoot Rémy Cointreau steeg 1 procent.

Meer uit Financieel

Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

15 minuten geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

55 minuten geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

3 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

5 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

5 uur geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

6 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

6 uur geleden