Gemengd beeld op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten donderdag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street, die volgden op de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast ging de aandacht uit naar de kwartaalcijfers van bedrijven.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de plus op 612,11 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 933,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen zakten tot 0,5 procent. Parijs bleef vlak.
Biotechnoloog Galapagos ging aan kop in de AEX met een plus van 2 procent en bereikte de hoogste koers ooit. Ook informatieleverancier Wolters Kluwer (plus 0,1 procent) tikte een recordniveau aan. Uitzender Randstad (min 2,4 procent) stond onderaan na een winstalarm van de Britse detacheerder Hays, die bijna 4 procent verloor in Londen.
SnowWorld
Chipmachinemaker ASML klom 0,3 procent. Chipfabrikant TSMC, een belangrijke klant van ASML, wist zijn resultaten afgelopen kwartaal verder te verbeteren. SnowWorld won 2,7 procent op de lokale markt. De uitbater van skihallen zag de omzet in het afgelopen boekjaar flink stijgen, mede dankzij overnames. Kaartenmaker AND was een opvallende stijger met een winst van bijna 17 procent.
HelloFresh dikte 5,8 procent aan in Frankfurt dankzij beter dan verwachte omzetcijfers van de Duitse bezorger van maaltijdboxen. De Duitse Nivea-maker Beiersdorf kwam ook met omzetcijfers. Dat aandeel daalde 1,5 procent.
PSA
In Londen kreeg detailhandelsbedrijf AB Foods er ruim 2 procent bij dankzij sterke kerstverkopen van kledingketen Primark. De Britse uitgever Pearson raakte daarentegen 9,5 procent kwijt na een tegenvallend handelsbericht. PSA daalde 0,7 procent in Parijs. Het Franse autoconcern verkocht vorig jaar minder voertuigen door een zwakkere vraag uit China. Uit cijfers van branchevereniging ACEA bleek daartegen dat de Europese autoverkopen in december flink zijn gestegen.
De euro was 1,1161 dollar waard tegen 1,1158 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 58,01 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in prijs tot 64,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
3 uur geleden