Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd beeld op Europese beurzen

Gemengd beeld op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten donderdag een gemengd beeld zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street, die volgden op de ondertekening van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast ging de aandacht uit naar de kwartaalcijfers van bedrijven.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de plus op 612,11 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 933,72 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen zakten tot 0,5 procent. Parijs bleef vlak.

Biotechnoloog Galapagos ging aan kop in de AEX met een plus van 2 procent en bereikte de hoogste koers ooit. Ook informatieleverancier Wolters Kluwer (plus 0,1 procent) tikte een recordniveau aan. Uitzender Randstad (min 2,4 procent) stond onderaan na een winstalarm van de Britse detacheerder Hays, die bijna 4 procent verloor in Londen.

SnowWorld

Chipmachinemaker ASML klom 0,3 procent. Chipfabrikant TSMC, een belangrijke klant van ASML, wist zijn resultaten afgelopen kwartaal verder te verbeteren. SnowWorld won 2,7 procent op de lokale markt. De uitbater van skihallen zag de omzet in het afgelopen boekjaar flink stijgen, mede dankzij overnames. Kaartenmaker AND was een opvallende stijger met een winst van bijna 17 procent.

HelloFresh dikte 5,8 procent aan in Frankfurt dankzij beter dan verwachte omzetcijfers van de Duitse bezorger van maaltijdboxen. De Duitse Nivea-maker Beiersdorf kwam ook met omzetcijfers. Dat aandeel daalde 1,5 procent.

PSA

In Londen kreeg detailhandelsbedrijf AB Foods er ruim 2 procent bij dankzij sterke kerstverkopen van kledingketen Primark. De Britse uitgever Pearson raakte daarentegen 9,5 procent kwijt na een tegenvallend handelsbericht. PSA daalde 0,7 procent in Parijs. Het Franse autoconcern verkocht vorig jaar minder voertuigen door een zwakkere vraag uit China. Uit cijfers van branchevereniging ACEA bleek daartegen dat de Europese autoverkopen in december flink zijn gestegen.

De euro was 1,1161 dollar waard tegen 1,1158 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 58,01 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent in prijs tot 64,36 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brazilië bezorgd over Europese importstop Braziliaans vlees

BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.

2 uur geleden
Wall Street fors hoger, lingeriemerk Victoria's Secret onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.

6 uur geleden
Raad van toezicht Volkswagen steunt grote herstructurering

WOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.

7 uur geleden
SpaceX en Blue Origin schrappen komst naar ruimtevaarttop Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.

9 uur geleden
AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

11 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

12 uur geleden
Branche draagt oplossing aan na schorsing bouwcontroleurs

DELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.

12 uur geleden