
Gemengd beeld op beurzen Azië, corona drukt sentiment
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag een gemengd beeld zien. Het sentiment in de regio werd gedrukt door de oplopende aantallen coronabesmettingen in China. In steeds meer steden scherpen de Chinese autoriteiten de maatregelen om verdere besmettingen te voorkomen aan. Dat drukte vooral in Hongkong op de beurs.
Veel techbedrijven die in Hongkong een notering hebben, stonden lager. Zo daalde Tencent 3 procent. Ook Meituan en Bilibili stonden met verliezen tot 4,5 procent bij de zakkers. Verder leverden casinobedrijven aan beurswaarde in omdat men vreest dat er meer beperkende maatregelen worden genomen. MGM China verloor 4,5 procent. Wynn Macau, Sands China en SJM Holdings stonden op hun beurt tot 3,4 procent lager.
Ook de Chinese vastgoedfondsen en projectontwikkelaars wisten de aandacht op zich gericht. De grootste commerciële banken van China hebben de sector bij elkaar omgerekend minstens 155 miljard euro aan krediet toegezegd om te helpen bij de aanhoudende liquiditeitskrapte. Ook is het geld bedoeld om de waarde van vastgoedaandelen op te krikken. De index in Shanghai liet tussentijds een winst van 0,5 procent noteren.
Inflatie
In Tokio sloot de Nikkei met een verlies van 0,4 procent. De inflatie in de Japanse hoofdstad is opgelopen tot het hoogste niveau in veertig jaar. Het leven in Tokio werd op jaarbasis gemiddeld 3,6 procent duurder. Dat cijfer viel iets hoger uit dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Ook ligt de inflatie hoger dan de doelstelling van de Bank of Japan van 2 procent.
In Seoul noteerde de Kospi een verlies van 0,1 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 0,3 procent. Beleggers moesten het doen zonder impuls uit de Verenigde Staten. Wall Street bleef donderdag vanwege Thanksgiving Day gesloten. Op vrijdag wordt in New York een halve dag gehandeld.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/AFP) - Piloten die tijdens een vlucht een dutje doen is een "zorgwekkende realiteit" geworden, waarschuwt de Duitse pilotenvakbond Vereinigung Cockpit, die 10.000 leden vertegenwoordigt. De bond slaat alarm over de "toenemende vermoeidheid" binnen de sector.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Onder andere Randstad (min 2,9 procent) leverde in de hoofdgraadmeter aan beurswaarde in na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Sterkste stijger in de hoofdgraadmeter was staalconcern ArcelorMittal, dat 2,2 procent hoger sloot.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering biedt federale ambtenaren sinds woensdag een beloning tot 10.000 dollar voor ideeën die leiden tot kostenbesparingen. Vooralsnog kunnen alleen medewerkers van het ministerie van Financiën hun plannen indienen.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Larry Ellison, topman van het Amerikaanse softwareconcern Oracle, heeft Elon Musk van de troon gestoten als rijkste man ter wereld. Het vermogen van Ellison steeg woensdag met 101 miljard dollar, nadat Oracle sterke kwartaalcijfers had gepresenteerd, waarop de beurskoers met ruim een derde omhoogschoot.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse softwareconcern Oracle schoot woensdag bij de opening van Wall Street 29 procent omhoog, na verrassend sterke omzetverwachtingen voor de komende maanden. De cloudtak liet in het afgelopen kwartaal een spectaculaire groei zien, gedreven door miljardencontracten die Oracle wist binnen te halen. Het orderboek verviervoudigde bijna. Dit voedde het optimisme bij beleggers over de groei van investeringen in kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het geld stroomt binnen bij de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking. Rheinmetall ziet de vraag naar munitie, tanks en pantservoertuigen explosief stijgen en is er zeker van dat de financiële doelstellingen voor dit jaar worden gehaald.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - In het eerste debat na de handelsdeal met de Verenigde Staten benadrukken Europarlementariërs vooral het belang van meer onafhankelijkheid voor Europa. Afgelopen zomer zijn tarieven van 15 procent afgesproken, wat kritiek opleverde vanuit zowel het parlement als de lidstaten. De EVP, de grootste partij, noemt het geen perfecte deal maar benadrukt dat de EU de VS te vriend moet houden vanwege veiligheidsafhankelijkheid.
2 uur geleden