Gemengd beeld in tariefwijziging energiebedrijf Greenchoice
ROTTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Greenchoice past de variabele tarieven voor gas en stroom per 1 januari verschillend aan. Zo gaan klanten die het tarief betalen van voor 1 juli meer betalen, consumenten die vanaf oktober een tariefwijziging hebben gehad juist minder.
Klanten die het tarief van voor 1 juli betalen hebben volgens Greenchoice de afgelopen maanden nog een lager tarief betaald. Voor die groep stijgt het tarief nu. Wel zou de stijging beperkt blijven, omdat het energiebedrijf stroom en gas had ingekocht nadat de marktprijzen waren gedaald.
Daartegenover staan klanten, zowel consumenten als mkb’ers, die sinds oktober te maken hadden met een hogere energierekening. Voor die groep worden de tarieven naar beneden bijgesteld.
Slag om de arm
Verder houdt Greenchoice een slag om de arm. Weliswaar hebben de energieprijzen de afgelopen maanden een daling ingezet, dat is geen garantie voor de toekomst. Mochten de prijzen opnieuw flink gaan bewegen, dan is dat aanleiding om de tarieven weer aan te passen, aldus Greenchoice.
Ook gaat het energiebedrijf naar eigen zeggen vanaf volgend jaar een andere inkoopstrategie toepassen, door de inkoop van gas en elektriciteit minder ver vooruit te plannen. Daarmee zou Greenchoice het risico dat het bedrijf loopt bij inkoop tegen hoge prijzen, en het effect daarvan op klanten zo laag mogelijk houden.
Energiebedrijf Essent liet eerder weten de variabele tarieven voor stroom en gas per 1 januari fors te verhogen. Maar door het prijsplafond dat de overheid heeft vastgesteld zou de impact hiervan voor de meeste klanten beperkt blijven. Ook Vattenfall verhoogt de tarieven volgend jaar. De tariefwijziging van Eneco wordt volgende week verwacht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de Nederlandse pomp gaan waarschijnlijk verder omhoog als de Amerikaanse regering de export van diesel de komende maanden verbiedt. Hoeveel Amerikaanse diesel precies in Nederland terechtkomt, is moeilijk te zeggen. Een belangrijk deel van de Nederlandse diesel komt uit de VS, maar door de internationale handel kan Amerikaanse diesel ook via landen als Noorwegen en Turkije ons land binnenkomen.
3 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie zal dit jaar aanzienlijk sterker groeien dan eerder werd verwacht. Dat melden de vijf belangrijkste economische onderzoeksinstituten in Duitsland. Volgens de onderzoekers zal de groei dit jaar uitkomen op 1,3 procent. In het voorjaar werd nog op een groei van 0,6 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
27 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Een groep investeerders, waaronder de grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, voert gesprekken over een miljardenovername van datacenters voor AI in Azië en Australië. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het gaat dan om datacenters van het bedrijf Stack Infrastructure. Mogelijk is met die deal een bedrag van 20 miljard tot 25 miljard dollar gemoeid.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bedrijven in de Rotterdamse haven kunnen eerder worden aangesloten op het stroomnet dan gepland. Dat meldt netbeheerder TenneT, in samenwerking met Stedin, Havenbedrijf Rotterdam en Deltalinqs. Een tijdelijke transformator gaat versneld ruimte bieden voor partijen die nu nog op een wachtlijst staan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die later op de dag plaatsvindt. De twee wereldleiders spreken naar verwachting over de exportbeperkingen voor geavanceerde chips en zeldzame aardmetalen, AI, Taiwan en de Iranoorlog.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe volledig elektrische auto's in de Europese Unie is in de eerste acht maanden van dit jaar met 45 procent omhooggeschoten. Vooral Chinese merken zoals BYD, Chery, Geely en Leapmotor stuwden de groei. Veel grote Europese automerken zoals Volkswagen, Peugeot en Renault zagen hun verkoop nauwelijks groeien of gingen zelfs achteruit. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Europese economie loopt dit jaar naar schatting 113 miljard euro mis door de lagere productiviteit en productie in veel Europese landen door de extreme hitte afgelopen zomer. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz.
3 uur geleden