Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd beeld in tariefwijziging energiebedrijf Greenchoice

Gemengd beeld in tariefwijziging energiebedrijf Greenchoice

ROTTERDAM (ANP) - Energiebedrijf Greenchoice past de variabele tarieven voor gas en stroom per 1 januari verschillend aan. Zo gaan klanten die het tarief betalen van voor 1 juli meer betalen, consumenten die vanaf oktober een tariefwijziging hebben gehad juist minder.

Klanten die het tarief van voor 1 juli betalen hebben volgens Greenchoice de afgelopen maanden nog een lager tarief betaald. Voor die groep stijgt het tarief nu. Wel zou de stijging beperkt blijven, omdat het energiebedrijf stroom en gas had ingekocht nadat de marktprijzen waren gedaald.

Daartegenover staan klanten, zowel consumenten als mkb’ers, die sinds oktober te maken hadden met een hogere energierekening. Voor die groep worden de tarieven naar beneden bijgesteld.

Slag om de arm

Verder houdt Greenchoice een slag om de arm. Weliswaar hebben de energieprijzen de afgelopen maanden een daling ingezet, dat is geen garantie voor de toekomst. Mochten de prijzen opnieuw flink gaan bewegen, dan is dat aanleiding om de tarieven weer aan te passen, aldus Greenchoice.

Ook gaat het energiebedrijf naar eigen zeggen vanaf volgend jaar een andere inkoopstrategie toepassen, door de inkoop van gas en elektriciteit minder ver vooruit te plannen. Daarmee zou Greenchoice het risico dat het bedrijf loopt bij inkoop tegen hoge prijzen, en het effect daarvan op klanten zo laag mogelijk houden.

Energiebedrijf Essent liet eerder weten de variabele tarieven voor stroom en gas per 1 januari fors te verhogen. Maar door het prijsplafond dat de overheid heeft vastgesteld zou de impact hiervan voor de meeste klanten beperkt blijven. Ook Vattenfall verhoogt de tarieven volgend jaar. De tariefwijziging van Eneco wordt volgende week verwacht.

Meer uit Financieel

Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

18 minuten geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

43 minuten geleden
Wall Street sluit hoger om hoop op einde oorlog Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.

46 minuten geleden
Bill Gates gelooft dat AI kan zorgen voor een miljard doden

NEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.

2 uur geleden
Pentagon mag Anthropic van hof uitsluiten van opdrachten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.

4 uur geleden
EU voert methaanregels energie-import mogelijk een jaar later in

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.

4 uur geleden
AEX-index eindigt hoger, olieprijzen dalen na Iraans voorstel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.

5 uur geleden