Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen

Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld de handel uitgegaan. Technologieconcerns waren gewild nu beleggers hoopvol zijn over hun resultaten door al het thuiswerken. De jongste gegevens over de algehele staat van de Amerikaanse economie drukten tegelijkertijd op de handel in andere aandelen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 23.664,64. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 2848,42 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq klom juist 0,5 procent tot 8854 punten. Microsoft en Apple stegen daarbij tot ruim 1 procent.

Beleggers verwerkten onder andere het banenrapport van loonstrookverwerker ADP, dat vooruitloopt op cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. In het bedrijfsleven zijn in april 20,2 miljoen banen verdwenen ten opzichte van een maand eerder, bleek uit het rapport. Dat is het hoogste aantal sinds ADP deze cijfers worden bijhoudt.

Bedrijfscijfers

Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde in het afgelopen kwartaal met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel zakte 0,2 procent.

Office Depot schoot ruim 15 procent omhoog na de publicatie van kwartaalresultaten. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 3 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.

Beyond Meat

De maker van vleesvervangers Beyond Meat rapporteerde een veel hogere omzet dan analisten hadden voorspeld. Het aandeel werd ruim 26 procent meer waard. Apotheek- en zorgconcern CVS Health verloor 1,3 procent na bekendmaking van kwartaalcijfers.

Olieconcern Occidental verloor 12,5 procent. Het bedrijf gaf aan extra kapitaal te willen aantrekken en zal daarvoor nieuwe aandelen uitgeven of schulden omzetten in een belang.

De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 24,16 dollar. Brentolie kostte 3,5 procent minder op 29,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Moody's handhaaft Franse kredietrating ondanks grote onrust

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.

40 minuten geleden
Brits winkelconcern Frasers claimt controle over merk Hugo Boss

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.

11 uur geleden
Wall Street sluit lager na verder stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de stijgende olieprijzen. Ingewijden zeiden deze week tegen The New York Times dat de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten nieuwe aanvallen op Iran plannen voor na de Congres-verkiezingen in de Verenigde Staten in november.

11 uur geleden
Senator VS kondigt uitzonderingen aan op Canadese importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten breiden de uitzonderingen van de importheffingen op bepaalde Canadese producten uit. Dat heeft senator Susan Collins vrijdag gezegd op X. De stap kan de herverkiezingscampagne van de Republikeinse Collins een impuls geven.

12 uur geleden
Shein schikt Amerikaans onderzoek voor 100 miljoen, meldt Reuters

LONDEN (ANP/RTR) - Webwinkel Shein heeft ingestemd om een onderzoek van de Amerikaanse toezichthouder FTC te schikken voor 100 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 89 miljoen euro. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Het onderzoek zou gaan over vertragingen bij leveringen en andere klachten van klanten.

14 uur geleden
Amerikaanse boete voor KLM om vliegen boven Irak

WASHINGTON (ANP) - KLM heeft een boete van 320.000 dollar gekregen van het Amerikaanse ministerie van Transport. De Amerikanen bestraffen de maatschappij, omdat ze bij vluchten met zogenoemde codeshare van Delta Air Lines door luchtruim is gevlogen waarvoor beperkingen van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gelden.

15 uur geleden
AEX sluit licht hoger, Shell bovenaan na stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een kleine plus gesloten. Beleggers waren voorzichtig door de stijgende olieprijzen en zorgen rond AI. Olie- en gasproducent Shell en oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden op het Damrak van de duurdere olie.

15 uur geleden