Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld de handel uitgegaan. Technologieconcerns waren gewild nu beleggers hoopvol zijn over hun resultaten door al het thuiswerken. De jongste gegevens over de algehele staat van de Amerikaanse economie drukten tegelijkertijd op de handel in andere aandelen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 23.664,64. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 2848,42 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq klom juist 0,5 procent tot 8854 punten. Microsoft en Apple stegen daarbij tot ruim 1 procent.
Beleggers verwerkten onder andere het banenrapport van loonstrookverwerker ADP, dat vooruitloopt op cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. In het bedrijfsleven zijn in april 20,2 miljoen banen verdwenen ten opzichte van een maand eerder, bleek uit het rapport. Dat is het hoogste aantal sinds ADP deze cijfers worden bijhoudt.
Bedrijfscijfers
Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde in het afgelopen kwartaal met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel zakte 0,2 procent.
Office Depot schoot ruim 15 procent omhoog na de publicatie van kwartaalresultaten. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 3 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.
Beyond Meat
De maker van vleesvervangers Beyond Meat rapporteerde een veel hogere omzet dan analisten hadden voorspeld. Het aandeel werd ruim 26 procent meer waard. Apotheek- en zorgconcern CVS Health verloor 1,3 procent na bekendmaking van kwartaalcijfers.
Olieconcern Occidental verloor 12,5 procent. Het bedrijf gaf aan extra kapitaal te willen aantrekken en zal daarvoor nieuwe aandelen uitgeven of schulden omzetten in een belang.
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 24,16 dollar. Brentolie kostte 3,5 procent minder op 29,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.
7 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.
2 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
2 uur geleden