Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld de handel uitgegaan. Technologieconcerns waren gewild nu beleggers hoopvol zijn over hun resultaten door al het thuiswerken. De jongste gegevens over de algehele staat van de Amerikaanse economie drukten tegelijkertijd op de handel in andere aandelen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 23.664,64. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 2848,42 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq klom juist 0,5 procent tot 8854 punten. Microsoft en Apple stegen daarbij tot ruim 1 procent.
Beleggers verwerkten onder andere het banenrapport van loonstrookverwerker ADP, dat vooruitloopt op cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. In het bedrijfsleven zijn in april 20,2 miljoen banen verdwenen ten opzichte van een maand eerder, bleek uit het rapport. Dat is het hoogste aantal sinds ADP deze cijfers worden bijhoudt.
Bedrijfscijfers
Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde in het afgelopen kwartaal met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel zakte 0,2 procent.
Office Depot schoot ruim 15 procent omhoog na de publicatie van kwartaalresultaten. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 3 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.
Beyond Meat
De maker van vleesvervangers Beyond Meat rapporteerde een veel hogere omzet dan analisten hadden voorspeld. Het aandeel werd ruim 26 procent meer waard. Apotheek- en zorgconcern CVS Health verloor 1,3 procent na bekendmaking van kwartaalcijfers.
Olieconcern Occidental verloor 12,5 procent. Het bedrijf gaf aan extra kapitaal te willen aantrekken en zal daarvoor nieuwe aandelen uitgeven of schulden omzetten in een belang.
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 24,16 dollar. Brentolie kostte 3,5 procent minder op 29,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.
1 uur geledenINNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.
4 uur geleden