Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen

Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld de handel uitgegaan. Technologieconcerns waren gewild nu beleggers hoopvol zijn over hun resultaten door al het thuiswerken. De jongste gegevens over de algehele staat van de Amerikaanse economie drukten tegelijkertijd op de handel in andere aandelen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 23.664,64. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 2848,42 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq klom juist 0,5 procent tot 8854 punten. Microsoft en Apple stegen daarbij tot ruim 1 procent.

Beleggers verwerkten onder andere het banenrapport van loonstrookverwerker ADP, dat vooruitloopt op cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. In het bedrijfsleven zijn in april 20,2 miljoen banen verdwenen ten opzichte van een maand eerder, bleek uit het rapport. Dat is het hoogste aantal sinds ADP deze cijfers worden bijhoudt.

Bedrijfscijfers

Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde in het afgelopen kwartaal met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel zakte 0,2 procent.

Office Depot schoot ruim 15 procent omhoog na de publicatie van kwartaalresultaten. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 3 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.

Beyond Meat

De maker van vleesvervangers Beyond Meat rapporteerde een veel hogere omzet dan analisten hadden voorspeld. Het aandeel werd ruim 26 procent meer waard. Apotheek- en zorgconcern CVS Health verloor 1,3 procent na bekendmaking van kwartaalcijfers.

Olieconcern Occidental verloor 12,5 procent. Het bedrijf gaf aan extra kapitaal te willen aantrekken en zal daarvoor nieuwe aandelen uitgeven of schulden omzetten in een belang.

De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 24,16 dollar. Brentolie kostte 3,5 procent minder op 29,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Koelingsproblemen in supermarkten spelen in meer Europese landen

DUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.

13 minuten geleden
Boekingen vakantiewoningen in Parijs flink lager na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Boekingen voor vakantiewoningen in Parijs bij Airbnb, Booking.com en andere verhuurplatformen zijn flink gedaald door de gewelddadige straatprotesten in de Franse hoofdstad van de afgelopen tijd. Dat meldt data-analysebedrijf AirDNA, dat is gespecialiseerd in onderzoek naar de verhuur van vakantieaccommodaties.

14 minuten geleden
Supermarkten Albert Heijn hebben geen last van vriezerhack

ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.

55 minuten geleden
Binance-gebruikers halen miljarden weg bij cryptobeurs na aanval

LONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.

56 minuten geleden
Terugval in aantal hypotheekaanvragen, mogelijk door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.

1 uur geleden
VodafoneZiggo wil werknemers vaker op kantoor zien

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.

3 uur geleden
AEX opent fractie lager, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.

3 uur geleden