Gemengd beeld bij slot New Yorkse beurzen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld de handel uitgegaan. Technologieconcerns waren gewild nu beleggers hoopvol zijn over hun resultaten door al het thuiswerken. De jongste gegevens over de algehele staat van de Amerikaanse economie drukten tegelijkertijd op de handel in andere aandelen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 23.664,64. De brede S&P 500 daalde 0,7 procent tot 2848,42 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq klom juist 0,5 procent tot 8854 punten. Microsoft en Apple stegen daarbij tot ruim 1 procent.
Beleggers verwerkten onder andere het banenrapport van loonstrookverwerker ADP, dat vooruitloopt op cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt. In het bedrijfsleven zijn in april 20,2 miljoen banen verdwenen ten opzichte van een maand eerder, bleek uit het rapport. Dat is het hoogste aantal sinds ADP deze cijfers worden bijhoudt.
Bedrijfscijfers
Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde in het afgelopen kwartaal met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel zakte 0,2 procent.
Office Depot schoot ruim 15 procent omhoog na de publicatie van kwartaalresultaten. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 3 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.
Beyond Meat
De maker van vleesvervangers Beyond Meat rapporteerde een veel hogere omzet dan analisten hadden voorspeld. Het aandeel werd ruim 26 procent meer waard. Apotheek- en zorgconcern CVS Health verloor 1,3 procent na bekendmaking van kwartaalcijfers.
Olieconcern Occidental verloor 12,5 procent. Het bedrijf gaf aan extra kapitaal te willen aantrekken en zal daarvoor nieuwe aandelen uitgeven of schulden omzetten in een belang.
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0802 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,6 procent goedkoper op 24,16 dollar. Brentolie kostte 3,5 procent minder op 29,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
2 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De Oostenrijkse investeerder René Benko is veroordeeld tot een gevangenisstraf van tweeënhalf jaar. De rechtbank in Innsbruck heeft de oprichter van vastgoedconcern Signa schuldig bevonden aan het benadelen van zijn schuldeisers. Signa bezat onder meer warenhuis KaDeWe in Berlijn en het Chrysler Building in New York voordat het eind 2023 omviel.
2 uur geledenREYKJAVIK (ANP/AFP) - De directeur van het laatste actieve walvisjachtbedrijf van IJsland daagt de regering voor de rechter als die een verbod op de walvisjacht invoert. De IJslandse regering wil in februari 2027 een wetsvoorstel indienen waarmee de walvisjacht in het land mogelijk wordt verboden.
2 uur geledenSPANGDAHLEM (ANP/DPA) - Een militair vliegtuig is neergestort op een luchtmachtbasis van de Verenigde Staten in het westen van Duitsland. Een persoon raakte daarbij gewond, melden de lokale autoriteiten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.
4 uur geleden