Gemengd beeld bij slot Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De koersenborden op de Europese aandelenbeurzen lieten donderdag bij het slot een gemengd beeld zien. De belangrijkste graadmeters kwamen niet ver van hun plek. Beleggers leken het ondertekenen van de gedeeltelijke handelsdeal tussen de VS en China grotendeels ingeprijsd te hebben en richtten hun blik op bedrijfscijfers.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 612,06 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 935,10 punten. Frankfurt zakte een fractie, terwijl de beurs in Parijs 0,1 procent hoger eindigde. Londen noteerde een verlies van 0,4 procent.
Biotechnoloog Galapagos voerde de hoofdfondsen aan met een plus van 4,1 procent en bereikte zijn hoogste slotstand ooit. Telecomconcern KPN en chemicaliëndistributeur IMCD volgden met plussen van respectievelijk 1,6 en 1 procent. Akzo Nobel verloor juist 1,2 procent, na teleurstellende cijfers van branchegenoot PPG in de Verenigde Staten.
Randstad sloot in de AEX de rij met een verlies van 1,4 procent, na een winstalarm bij de Britse detacheerder Hays. Die verloor zelf 3,4 procent op de beurs in Londen. Bij de kleinere fondsen op het Damrak gaf detacheringsbedrijf Brunel 1,2 procent prijs.
Meer uit Financieel
NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.
48 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.
4 uur geledenBEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.
6 uur geleden