Gemeenteraad zwaait Van Zanen uit
UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht neemt dinsdagmiddag in een buitengewone raadsvergadering afscheid van burgemeester Jan van Zanen. Het afscheid is niet in de raadszaal, maar er is uitgeweken naar de Grote Zaal van TivoliVredenburg. Hier kunnen meer mensen de bijeenkomst op anderhalve meter afstand van elkaar bijwonen.
Tijdens het afscheid spreken verscheidene mensen de burgemeester toe. Dit zijn onder anderen commissaris van de Koning Hans Oosters, nestor Peter van Corler van de gemeenteraad en de voorzitter Koos Janssen (burgemeester van Zeist) van de burgemeesterskring Utrecht.
Ook luiden op het einde van de vergadering de klokken van de Dom Van Zanen uit. De burgemeester is beschermheer van het Utrechts Klokkenluiders Gilde.
Van Zanen vertrekt naar Den Haag. Peter den Oudsten neemt vanaf 1 juli zijn taken tijdelijk waar. Utrecht hoopt aan het einde van het jaar een nieuwe burgemeester te kunnen benoemen.
De inwoners van de stad mochten meedenken over de nieuwe kandidaat. Zij konden hun ideeën indienen bij de gemeenteraad. Die stelt op 16 juli de profielschets voor een nieuwe burgemeester vast.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
6 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
13 uur geleden