Gemeenteraad zwaait Van Zanen uit
UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht neemt dinsdagmiddag in een buitengewone raadsvergadering afscheid van burgemeester Jan van Zanen. Het afscheid is niet in de raadszaal, maar er is uitgeweken naar de Grote Zaal van TivoliVredenburg. Hier kunnen meer mensen de bijeenkomst op anderhalve meter afstand van elkaar bijwonen.
Tijdens het afscheid spreken verscheidene mensen de burgemeester toe. Dit zijn onder anderen commissaris van de Koning Hans Oosters, nestor Peter van Corler van de gemeenteraad en de voorzitter Koos Janssen (burgemeester van Zeist) van de burgemeesterskring Utrecht.
Ook luiden op het einde van de vergadering de klokken van de Dom Van Zanen uit. De burgemeester is beschermheer van het Utrechts Klokkenluiders Gilde.
Van Zanen vertrekt naar Den Haag. Peter den Oudsten neemt vanaf 1 juli zijn taken tijdelijk waar. Utrecht hoopt aan het einde van het jaar een nieuwe burgemeester te kunnen benoemen.
De inwoners van de stad mochten meedenken over de nieuwe kandidaat. Zij konden hun ideeën indienen bij de gemeenteraad. Die stelt op 16 juli de profielschets voor een nieuwe burgemeester vast.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.
6 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
4 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
14 uur geleden