Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenteraad pleit tevergeefs voor huldiging op Coolsingel

Gemeenteraad pleit tevergeefs voor huldiging op Coolsingel

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam ziet ondanks een vurig pleidooi van de gemeenteraad geen kans om de huldiging van Feyenoord bij winst van de Conference League toch op de Coolsingel te houden. "Met pijn in het hart, het kan technisch niet."

De gemeente maakte woensdag bekend Feyenoord, als de ploeg in de finale op 25 mei in Tirana AS Roma weet te verslaan, op 27 mei in De Kuip te huldigen. Dit omdat productiebedrijven niet genoeg materieel en mankracht hebben om de huldiging traditiegetrouw op de Coolsingel te organiseren. De gemeenteraad vindt dat de eventuele huldiging toch echt op de Coolsingel thuishoort en wilde in een debat van de burgemeester weten of de gemeente er alles aan had gedaan. "De plek voor de huldiging is alleen de Coolsingel", aldus aanvrager van het debat Leefbaar Rotterdam. "We hebben het toch altijd over verbinding, als er één feest is dat iedereen verbindt. Iedereen die het wil moet het kunnen vieren."

Aboutaleb, die zei al vanaf 22 april met het vraagstuk bezig te zijn, liet weten dat het geen kwestie is van angst of een gebrek aan wil of budget. "Verwacht wordt dat er 100 tot 130.000 mensen op afkomen, er is dus sprake van een majeur evenement." Hij stelde dat er negen bedrijven in Nederland zijn die zulke grote evenementen kunnen organiseren, maar dat die bedrijven allemaal hebben laten weten geen tijd, materieel of personeel voor bijvoorbeeld de beveiliging beschikbaar te hebben.

Crowdcontrol

Ideeën van partijen om over de landsgrenzen te kijken of de spelers in een open bus door de stad te laten rijden, weerlegde de burgemeester. Volgens hem is het een kwestie van "crowdcontrol", dat wel in De Kuip kan. Het stadion heeft plek voor 50.000 mensen: die kunnen met een kaartje van 0 euro gedoseerd naar binnen, waar ze worden gefouilleerd en iedereen een eigen plekje heeft, redeneerde Aboutaleb.

Hij zei uitzonderlijke vergunningen voor de horeca uitgegeven te hebben, zodat supporters het feest ook elders kunnen vieren. Om verkeerschaos in de stad en ongelukken te voorkomen liet hij weten dat de Hofpleinfontein, onder feestvierders geliefd voor een duik, wel mogelijk leeg kan zijn op de dag van het huldiging.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

2 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

2 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

2 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

5 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

6 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

6 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

8 uur geleden