Gemeenteraad Den Haag praat verder over vrijspraak De Mos
DEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag praat donderdag verder over de toekomst van de coalitie. De grootste partij in de raad, Hart voor Den Haag/Groep de Mos, zit in de oppositie, maar wil terug in het college nu partijleider Richard de Mos is vrijgesproken van corruptie. De coalitiepartijen doen de deur vooralsnog niet open, bleek tijdens de eerste vergadering twee weken geleden.
De Mos wil de komende maanden praten met de vijf partijen in de coalitie. Dat zijn D66, VVD, GroenLinks, PvdA en CDA. Wat De Mos betreft kunnen die partijen in het college blijven en hoeft er ook geen wethouder weg. Voor 1 september wil hij weten of die "aanschuifvariant" kans van slagen heeft.
D66 vindt het onwenselijk om de bestaande coalitie open te breken, en ook de VVD wil de afspraken met de andere coalitiepartijen niet overboord gooien. GroenLinks en PvdA zeggen dat de inhoudelijke verschillen tussen hen en Hart voor Den Haag heel groot zijn, en het CDA heeft kritiek op De Mos.
De Mos en fractiegenoot Rachid Guernaoui waren van 2018 tot 2019 wethouder in Den Haag. Het Openbaar Ministerie dacht dat ze bevriende ondernemers hadden geholpen in ruil voor donaties aan de partij. Vanwege de verdenkingen werd de partij uit de coalitie gezet. Vorige maand werden De Mos en Guernaoui volledig vrijgesproken van de corruptie, net als alle andere verdachten. Het Openbaar Ministerie is in beroep gegaan om te voorkomen dat de termijn daarvoor verloopt, maar weet nog niet of het de vrijspraken echt aanvecht.
De vergadering van donderdag begint om 10.00 uur. De gemeenteraad stemt over meerdere moties. Die gaan onder meer over het aanstellen van een verkenner. Ook is er een motie over een oproep aan justitieminister Dilan Yeşilgöz om in te grijpen en het hoger beroep van het Openbaar Ministerie in te trekken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
7 uur geleden