Gemeenteraad Alkmaar stemt in met lening van 10 miljoen aan AZ
ALKMAAR (ANP) - De gemeenteraad van Alkmaar is unaniem akkoord gegaan met het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om een bedrag van 10 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de bouw van het nieuwe dak in het AZ-stadion. De eredivisieclub ontvangt het geld in de vorm van een lening waar de gemeente garant voor staat. AZ had hierom gevraagd.
"Zoals eerder gemeld, zijn we ontzettend blij dat de gemeente Alkmaar ons op deze manier wil steunen", liet algemeen directeur Robert Eenhoorn van AZ weten. "De bouw aan het nieuwe dak is inmiddels begonnen en daarmee zetten we als club een grote stap vooruit."
De overkapping van het AZ-stadion stortte in augustus vorig jaar gedeeltelijk in tijdens een zware storm. Eenhoorn schatte eind vorige maand de kosten van de nieuwbouw op ruim 20 miljoen euro.
Het college van B en W van Alkmaar zegt veel waarde te hechten aan het maatschappelijk belang van AZ in de gemeente en de regio. Het college erkent ook de bijzondere situatie waarin de club terecht is gekomen.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
35 minuten geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
36 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."
5 uur geledenXI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
18 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
18 uur geleden