
Gemeenten Zuid-Limburg zetten zich in voor behoud ziekenhuis
BRUNSSUM (ANP) - De gemeenten in het oosten van Zuid-Limburg hebben de handen ineengeslagen om de sluiting van afdelingen van ziekenhuis Zuyderland in Heerlen te voorkomen. Op het gemeentehuis van Brunssum ligt vanaf deze week een petitie die mensen kunnen ondertekenen. Dat kan ook bij huisartsen en zorginstellingen.
Om de sluiting van het ziekenhuis te voorkomen, heeft Heerlen in juli een Ziekenhuisalliantie gevormd. Behalve Brunssum hebben ook de gemeenten Landgraaf, Kerkrade, Voerendaal, Simpelveld, Gulpen-Wittem en Vaals zich daarbij aangesloten.
De leiding van het Zuyderland maakte in juli bekend dat de locatie in Heerlen "in de toekomst mogelijk een andere opzet" krijgt. In het najaar moet daar een besluit over worden genomen. Brunssum en Kerkrade zeggen dat alle bedden voor opnames en de spoedeisende hulp mogelijk worden gesloten. Ook de provincie Limburg maakt zich zorgen en spreekt over "een ongewenste ontwikkeling".
Op 23 september doen de gemeenten mee aan een protestmars. De Ziekenhuisalliantie wil de petitie dan aanbieden aan de leiding van het Zuyderland.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Gebruik staalslakken niet op plekken waar kinderen spelen. Die oproep doet staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) "met klem" in een brief aan de Tweede Kamer. Bij kinderen bestaat de kans op "hand-mondcontact bij het buitenspelen". In de regels rond het materiaal is dat nog niet meegenomen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Producent Holland & Barrett roept een bepaalde broodmix terug omdat er in het product mogelijk schadelijke stoffen zitten, meldt het bedrijf dinsdag. Het gaat om Schär Mix It Dunkel Rustico Broodmix in een verpakking van 1 kilogram.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een kwart van de jonge volwassenen rookt weleens een sigaret of een elektronische sigaret. Dat is meer dan bij andere volwassenen, heeft statistiekbureau CBS uitgerekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het zorgakkoord kan nog niet gesloten worden, omdat er nog geen overeenstemming is over het geld. Dat meldt zorgminister Fleur Agema na afloop van de ministerraad op vrijdag.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Onderzoekers van gezondheidsinstituut Nivel moeten vaker mensen met "alternatieve perspectieven" gaan opzoeken als ze onderzoek doen naar een "sterk gepolariseerd thema". Het bestuur van het instituut heeft dat besloten. De gedachte is dat zulke gesprekken helpen om resultaten goed te duiden en onzekerheden weer te geven. Dat had in een veelbesproken coronastudie beter gemoeten, vindt een commissie die een klacht hierover deels heeft toegewezen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Voedingscentrum stopt noodgedwongen met voedingsadviezen voor patiënten met bijvoorbeeld diabetes of hart- en vaatziekten. De onafhankelijke voorlichtingsorganisatie moet het vanaf volgend jaar met 3 miljoen euro minder doen, omdat de overheid fors bezuinigt op de subsidies waarvan het centrum volledig afhankelijk is. "Daardoor verliezen we ruim een kwart van onze organisatie en nemen we dit jaar afscheid van 21 medewerkers", maakte het Voedingscentrum donderdag bekend.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 70.000 flesjes met vloeistoffen voor elektronische sigaretten zijn in beslag genomen door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De inspectie vond de navulflessen in een loods in Zuid-Holland. De importeur ervan moet een boete betalen, en moet ook opdraaien voor de vernietiging van de voorraad.
1 week geleden