Gemeenten willen compensatie voor extra coronakosten
DEN HAAG (ANP) - De Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) wil van het Rijk compensatie voor de inkomstenderving van gemeenten tijdens de coronacrisis en de extra kosten die gemeenten momenteel maken. De VNG heeft daar woensdag met minister Raymond Knops van Binnenlandse Zaken en staatssecretaris Hans Vijlbrief van Financiën over gesproken.
"De VNG zet in op een reële compensatie voor alle extra kosten die door gemeenten gemaakt zijn: gemeenten mogen er niet op achteruitgaan. Het is belangrijk dat gemeenten snel weten waar ze aan toe zijn", zegt een woordvoerster van de VNG. De gemeenten hebben meer bijstandsaanvragen door zzp'ers en maken hoge kosten voor het handhaven van de coronaregels en het doorbetalen van zorgaanbieders. Anderzijds hebben ze minder inkomsten van toerisme en parkeren.
In het bestuurlijk overleg met het kabinet sprak de VNG over deze financiële consequenties. Bij het overleg waren ook vertegenwoordigers van de koepelorganisaties van de provincies en de waterschappen. Het halfjaarlijks overleg stond al gepland, maar ging nu grotendeels over corona.
Reëel beeld
"In het overleg is afgesproken hoe we de komende periode gezamenlijk werken aan een reëel beeld van de met de coronacrisis gemoeide kosten en inkomstenderving voor gemeenten, provincies en waterschappen", zegt de VNG-woordvoerster.
Gemeenten gaan de financiële gevolgen snel inventariseren, zo spraken ze af met het kabinet. Nog deze week gaat een werkgroep aan de slag die de kosten en de gederfde inkomsten van de decentrale overheden in kaart brengt. Binnen twee weken is er opnieuw een overleg.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.
2 minuten geledenKUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.
28 minuten geledenBREDA (ANP) - De servers waarop de in opspraak geraakte pornowebsite Motherless draait, zijn in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens invallen bij het bedrijf waar de servers staan, meldt het Openbaar Ministerie.
34 minuten geledenETTEN-LEUR (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft op 16 juli iemand aangehouden die betrokken zou zijn bij smokkel van mensen uit voornamelijk Syrië en Egypte van Griekenland naar Italië. Dat meldt Europol. Er werden in totaal zeven mensen aangehouden die bij de zaak betrokken zouden zijn, van wie vijf in Griekenland, één in Bulgarije en één in Etten-Leur.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 18-jarige man is dinsdag veroordeeld tot een taakstraf van honderd uur en een grotendeels voorwaardelijke gevangenisstraf voor zijn bijdrage aan de ongeregeldheden in Amsterdam na de door Marokko verloren WK-kwartfinale op 9 juli. Hij zou in de nacht na de wedstrijd stenen hebben gegooid naar een politiebus aan de Tussen Meer in Osdorp.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft een 23-jarige man uit de gemeente Oldambt veroordeeld tot vijftien maanden cel voor het bedreigen van een aantal slagerijen in de provincie Groningen. De verdachte was boos over het dierenleed in de vleesindustrie, wilde de slagers bang maken en laten stoppen met hun werk. In veertien e-mails dreigde hij langs te komen met een machete om iedereen dood te steken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kippen vangen door ze aan twee poten op te tillen mag niet, oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb). De staatssecretaris maakte een uitzondering die dat gedoogde, maar volgens het CBb mag dat niet volgens de Europese regels.
4 uur geleden