Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten weren strandbezoekers tijdens warm lenteweekend

Gemeenten weren strandbezoekers tijdens warm lenteweekend

ZANDVOORT (ANP) - Nederlandse kustgemeenten maken zich op voor drukte vanwege de haast zomerse temperaturen dit weekend. Het kan tot wel 20 graden worden en ze willen taferelen zoals die van twee weken geleden voorkomen. Toen was er landelijk grote verontwaardiging, omdat veel mensen de coronamaatregelen negeerden en alsnog in grote groepen het strand bezochten.

Zandvoort houdt alle toegangswegen naar het strand dicht. Sinds een week worden strandbezoekers teruggestuurd, alleen bestemmingsverkeer mag door. "Bovendien liggen er drones klaar, als het nodig is", aldus een woordvoerder. Daarmee kan men overtreders opsporen of op afstand sommeren te vertrekken.

De gemeente Noordwijk wil nog niet zo ver gaan maar "houdt de situatie wel nauwlettend in de gaten". Als het te druk wordt kan de gemeente parkeerplekken sluiten om zo mensen te ontmoedigen. De Veiligheidsregio bepaalt of de toegangswegen naar het strand openblijven.

Callantsoog zet tekstkarren in met daarop de oproep om weg te blijven. Later wordt besloten of de enige weg naar het strand openblijft, afhankelijk van de drukte.

Op de stranden van het Zeeuwse Schouwen-Duiveland, waaronder die bij Renesse, handhaven bijzondere opsporingsambtenaren (boa's) de coronamaatregelen. Ze verwachten weinig drukte: er is veel ruimte op de 21 kilometer aan kustlijn en toeristen zijn er amper omdat campings gesloten zijn.

Meer uit Binnenland

CJO wil met kort geding optreden Bob Vylan in Nijmegen verbieden

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) wil met een kort geding het optreden van Bob Vylan maandagavond in Nijmegen verbieden. De Britse rap-punkgroep treedt op in poppodium Doornroosje Nijmegen. Het CJO wil niet dat de groep optreedt wegens eerdere uitlatingen die Vylan deed. Zo riep hij tijdens zijn optreden in Paradiso zaterdagavond "dood aan de IDF". Soortgelijke uitlatingen deed hij eerder ook op het Britse muziekfestival Glastonbury.

32 minuten geleden
Opnieuw jonge man aangehouden voor wapenbezit in Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Een 18-jarige man is zondagavond bij een preventieve controle in Heemskerk aangehouden voor wapenbezit, meldt de politie maandag. Hij had een balletjespistool bij zich. Volgens de politie kunnen ook neppistolen als bedreigend worden gezien, "zeker wanneer ze niet van echt te onderscheiden zijn".

33 minuten geleden
UMCG staakt operaties aan hartafwijkingen om sociale veiligheid

GRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking worden daar in Groningen voorlopig niet aan geopereerd. Het universitaire ziekenhuis UMCG staakt tijdelijk de geplande operaties. Dat duurt uiterlijk tot het einde van het jaar. Patiënten kunnen voorlopig terecht in Utrecht, Leiden, Amsterdam en Rotterdam.

36 minuten geleden
Leerlingen verschijnen weer bij scholen in Heemskerk en Beverwijk

BEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk gaan maandagochtend de scholen weer open na de onrust van vorige week. Bij het Castor College in Beverwijk, waar ook Fourteens zit, kwamen tegen 08.30 uur de eerste leerlingen aan. Ook bij het SKILLS vmbo en Dalí College in Heemskerk komen de eerste leerlingen aan, ziet een verslaggever van het ANP.

2 uur geleden
Verdachte opgepakt voor mishandeling bij conflict jeugdgroepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een verdachte is opgepakt voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie meldt maandagochtend dat zondagavond opnieuw iemand is aangehouden. Eerder werd al een 20-jarige man aangehouden voor opruiing en twee jongeren voor wapenbezit.

4 uur geleden
Politie ziet meer meldingen en aangiftes van seksuele misdrijven

DEN HAAG (ANP) - De politie kreeg in de eerste zes maanden van dit jaar meer meldingen van seksuele misdrijven dan in dezelfde periode vorig jaar. Het aantal meldingen van zedenmisdrijven steeg met 17 procent naar bijna 8000. Uit de meest recente door het ANP opgevraagde cijfers bij de politie blijkt dat het aantal aangiftes dat uit zulke meldingen voortvloeit, met 22 procent is toegenomen: van januari tot juli waren dat er ruim 2000, tegen 1675 in die periode vorig jaar.

5 uur geleden
Vijf schoolkinderen lichtgewond door aanvaring bij Harlingen

HARLINGEN (ANP) - Vijf kinderen zijn zondagavond lichtgewond geraakt bij een aanvaring tussen een zeilcharter en een vrachtschip bij de stroomgeleidingsdam de Pollendam voor de kust van Harlingen. Dat meldt een woordvoerder van de reddingsdienst KNRM.

11 uur geleden