Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten stoppen met inhuren payroll-arbeidskrachten

Gemeenten stoppen met inhuren payroll-arbeidskrachten

DEN HAAG (ANP) - De gemeenten willen stoppen met het inhuren van payroll-arbeidskrachten. Bestaande contracten worden uitgediend, maar zullen vanaf 2028 niet meer worden verlengd.

De maatregel maakt deel uit van de nieuwe cao voor gemeentepersoneel waarover werkgevers en de vakbonden FNV, CNV en CMHF het eens zijn geworden. De leden van de bonden moeten zich nog over het resultaat uitspreken.

Bij payrolling zijn mensen niet in dienst bij de organisatie waarvoor ze werken, maar staan ze op de loonlijst van een payrollbedrijf. De Rijksoverheid heeft het inhuren van externen al langer vanwege de hoge kosten aan banden gelegd.

Tijdelijke werkzaamheden

Maar bij gemeenten is de inhuur van externe krachten de laatste jaren opgelopen tot gemiddeld 17 procent van de salariskosten. Vooral bij kleinere gemeenten worden vaak externe krachten ingehuurd, stelt een woordvoerder van FNV. "Dat kan oplopen tot 30 procent van de medewerkers."

Met ingang van 1 januari 2028 moet dat afgelopen zijn. Werkgevers en vakbonden zijn het erover eens dat de toename van externen een niet gewenste ontwikkeling is. Ze hebben afgesproken dat een arbeidsovereenkomst voortaan het uitgangspunt moet zijn en dat de externe inhuur naar "aanvaardbare en verantwoorde proporties" moet worden teruggebracht. Externen inhuren mag nog wel, maar bij voorkeur alleen voor tijdelijke werkzaamheden en bij ziekte.

Het is de bedoeling dat de nieuwe cao voor het einde van dit jaar wordt bekrachtigd.

Meer uit Financieel

FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

3 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

3 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

4 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

5 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

6 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

6 uur geleden