Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten stoppen met inhuren payroll-arbeidskrachten

Gemeenten stoppen met inhuren payroll-arbeidskrachten

DEN HAAG (ANP) - De gemeenten willen stoppen met het inhuren van payroll-arbeidskrachten. Bestaande contracten worden uitgediend, maar zullen vanaf 2028 niet meer worden verlengd.

De maatregel maakt deel uit van de nieuwe cao voor gemeentepersoneel waarover werkgevers en de vakbonden FNV, CNV en CMHF het eens zijn geworden. De leden van de bonden moeten zich nog over het resultaat uitspreken.

Bij payrolling zijn mensen niet in dienst bij de organisatie waarvoor ze werken, maar staan ze op de loonlijst van een payrollbedrijf. De Rijksoverheid heeft het inhuren van externen al langer vanwege de hoge kosten aan banden gelegd.

Tijdelijke werkzaamheden

Maar bij gemeenten is de inhuur van externe krachten de laatste jaren opgelopen tot gemiddeld 17 procent van de salariskosten. Vooral bij kleinere gemeenten worden vaak externe krachten ingehuurd, stelt een woordvoerder van FNV. "Dat kan oplopen tot 30 procent van de medewerkers."

Met ingang van 1 januari 2028 moet dat afgelopen zijn. Werkgevers en vakbonden zijn het erover eens dat de toename van externen een niet gewenste ontwikkeling is. Ze hebben afgesproken dat een arbeidsovereenkomst voortaan het uitgangspunt moet zijn en dat de externe inhuur naar "aanvaardbare en verantwoorde proporties" moet worden teruggebracht. Externen inhuren mag nog wel, maar bij voorkeur alleen voor tijdelijke werkzaamheden en bij ziekte.

Het is de bedoeling dat de nieuwe cao voor het einde van dit jaar wordt bekrachtigd.

Meer uit Financieel

Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

1 uur geleden
Unilever zegt nog niets over banen na verkoop voedingsmiddelentak

ROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.

1 uur geleden
Havenmedewerkers staken vanwege kabinetsplannen, meldt FNV Havens

ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.

3 uur geleden
Wall Street stijgt door hoop op einde oorlog, olie wel duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beƫindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.

3 uur geleden
Minister blij dat activiteiten Unilever in Nederland blijven

DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.

4 uur geleden
Ook klantgegevens Vacanceselect en Eurocamp gestolen bij datalek

BREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.

4 uur geleden
Unilever akkoord over afstoten divisie voor voedingsmiddelen

HUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

4 uur geleden