Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten sluiten vuilcontainers af vanwege vuurwerk

Gemeenten sluiten vuilcontainers af vanwege vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar de jaarwisseling gaan gemeenten onder meer ondergrondse containers, parkeerautomaten en prullenbakken afsluiten. Op die manier hopen ze te voorkomen dat de afvalbakken en automaten gebruikt worden om vuurwerk in af te steken.

In Rotterdam, waar een algeheel vuurwerkverbod geldt, zijn een deel van de containers voor restafval, papier en textiel en alle gfe-containers op 31 december en 1 januari dicht. Afvalbakken op straat worden sinds 19 december al afgesloten en in winkelgebieden gebeurde dat sinds dinsdag. "Dit gebeurt vanwege de veiligheid en om schade aan wijkcontainers en afvalbakken te voorkomen", zo meldt de gemeente.

Vanaf vrijdag worden alle 700 parkeerautomaten in de stad afgesloten met een stalen kap. Verder staan de 130 broodbakken tijdelijk binnen en haalt de gemeente geen brood op.

Containers

In Den Haag zijn de ondergrondse restafvalcontainers en containers voor textiel tijdens de jaarwisseling dicht. Ook worden sommige bovengrondse containers weggehaald en weer teruggezet in het nieuwe jaar. Verder wordt in de laatste week van het jaar geen grofvuil opgehaald.

De gemeente Utrecht wil zo min mogelijk brandbaar materiaal op straat. Daarom worden ondergrondse containers zoveel mogelijk leeggemaakt op oudejaarsdag. Verder worden vuilnisbakken op drukke plekken of waar eerder vuurwerkoverlast is gemeld, afgesloten, aldus een woordvoerder van de gemeente. In Utrecht geldt geen algeheel vuurwerkverbod, maar er is wel een aantal vuurwerkvrije zones.

In Amsterdam worden zoveel mogelijk papiercontainers geleegd in de aanloop naar de jaarwisseling. Een deel van de bovengrondse papiercontainers gaat op slot. De afvalbakken in de hoofdstad blijven open. "Het afsluiten is geen garantie dat afvalbakken niet worden beschadigd", aldus een woordvoerder van de gemeente.

Meer uit Binnenland

Brabantse gemeente vraagt minister om actie voor Merwedebrug

ALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.

17 minuten geleden
Twaalf diskwalificaties op eerste dag Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.

45 minuten geleden
Politie deelt foto verdachte mishandeling Vierdaagsefeesten

NIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.

54 minuten geleden
Brandweer ontwikkelt nieuw blusmiddel tegen natuurbranden

KUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.

1 uur geleden
Servers pornosite Motherless in beslag genomen voor onderzoek

BREDA (ANP) - De servers waarop de in opspraak geraakte pornowebsite Motherless draait, zijn in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens invallen bij het bedrijf waar de servers staan, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Arrestatie in Etten-Leur om internationale mensensmokkel

ETTEN-LEUR (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft op 16 juli iemand aangehouden die betrokken zou zijn bij smokkel van mensen uit voornamelijk Syrië en Egypte van Griekenland naar Italië. Dat meldt Europol. Er werden in totaal zeven mensen aangehouden die bij de zaak betrokken zouden zijn, van wie vijf in Griekenland, één in Bulgarije en één in Etten-Leur.

1 uur geleden
Man veroordeeld voor stenen gooien na WK-duel Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Een 18-jarige man is dinsdag veroordeeld tot een taakstraf van honderd uur en een grotendeels voorwaardelijke gevangenisstraf voor zijn bijdrage aan de ongeregeldheden in Amsterdam na de door Marokko verloren WK-kwartfinale op 9 juli. Hij zou in de nacht na de wedstrijd stenen hebben gegooid naar een politiebus aan de Tussen Meer in Osdorp.

2 uur geleden