Gemeenten sluiten vuilcontainers af vanwege vuurwerk
DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar de jaarwisseling gaan gemeenten onder meer ondergrondse containers, parkeerautomaten en prullenbakken afsluiten. Op die manier hopen ze te voorkomen dat de afvalbakken en automaten gebruikt worden om vuurwerk in af te steken.
In Rotterdam, waar een algeheel vuurwerkverbod geldt, zijn een deel van de containers voor restafval, papier en textiel en alle gfe-containers op 31 december en 1 januari dicht. Afvalbakken op straat worden sinds 19 december al afgesloten en in winkelgebieden gebeurde dat sinds dinsdag. "Dit gebeurt vanwege de veiligheid en om schade aan wijkcontainers en afvalbakken te voorkomen", zo meldt de gemeente.
Vanaf vrijdag worden alle 700 parkeerautomaten in de stad afgesloten met een stalen kap. Verder staan de 130 broodbakken tijdelijk binnen en haalt de gemeente geen brood op.
Containers
In Den Haag zijn de ondergrondse restafvalcontainers en containers voor textiel tijdens de jaarwisseling dicht. Ook worden sommige bovengrondse containers weggehaald en weer teruggezet in het nieuwe jaar. Verder wordt in de laatste week van het jaar geen grofvuil opgehaald.
De gemeente Utrecht wil zo min mogelijk brandbaar materiaal op straat. Daarom worden ondergrondse containers zoveel mogelijk leeggemaakt op oudejaarsdag. Verder worden vuilnisbakken op drukke plekken of waar eerder vuurwerkoverlast is gemeld, afgesloten, aldus een woordvoerder van de gemeente. In Utrecht geldt geen algeheel vuurwerkverbod, maar er is wel een aantal vuurwerkvrije zones.
In Amsterdam worden zoveel mogelijk papiercontainers geleegd in de aanloop naar de jaarwisseling. Een deel van de bovengrondse papiercontainers gaat op slot. De afvalbakken in de hoofdstad blijven open. "Het afsluiten is geen garantie dat afvalbakken niet worden beschadigd", aldus een woordvoerder van de gemeente.
Meer uit Binnenland
MAARTENSDIJK (ANP) - Drie Nederlanders zijn maandag in Maartensdijk (Utrecht) opgepakt in verband met een plofkraak in de Zwitserse plaats Beringen. Daar werd die nacht een geldautomaat opgeblazen. In het onderzoek namen de Zwitserse autoriteiten contact op met de Nederlandse en de Duitse politie. Daarbij kwam het drietal in beeld, meldt de politie woensdag.
2 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het is oneerlijk dat treinreizigers meebetalen aan grenscontroles en vliegreizigers niet. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. De belangenvereniging hekelt bovendien de organisatie van de grenscontroles voor treinreizen. Daardoor zouden Eurostar-treinen te laat vertrekken en stoelen leeg blijven.
46 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is woensdag uit voorzorg uitgeschakeld na een waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Volgens het bedrijf NotuBiz zijn er geen aanwijzingen voor een veiligheidslek.
55 minuten geledenMEDELLIN (ANP) - In een internationaal drugsonderzoek zijn twee Nederlandse mannen op verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) aangehouden in Colombia. Een woordvoerder bevestigt dat na berichtgeving van het AD. Het OM heeft de Colombiaanse autoriteiten nog niet om uitlevering gevraagd. De identiteit van de mannen is nog niet bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".
15 uur geledenROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.
16 uur geleden