Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten sluiten vuilcontainers af vanwege vuurwerk

Gemeenten sluiten vuilcontainers af vanwege vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar de jaarwisseling gaan gemeenten onder meer ondergrondse containers, parkeerautomaten en prullenbakken afsluiten. Op die manier hopen ze te voorkomen dat de afvalbakken en automaten gebruikt worden om vuurwerk in af te steken.

In Rotterdam, waar een algeheel vuurwerkverbod geldt, zijn een deel van de containers voor restafval, papier en textiel en alle gfe-containers op 31 december en 1 januari dicht. Afvalbakken op straat worden sinds 19 december al afgesloten en in winkelgebieden gebeurde dat sinds dinsdag. "Dit gebeurt vanwege de veiligheid en om schade aan wijkcontainers en afvalbakken te voorkomen", zo meldt de gemeente.

Vanaf vrijdag worden alle 700 parkeerautomaten in de stad afgesloten met een stalen kap. Verder staan de 130 broodbakken tijdelijk binnen en haalt de gemeente geen brood op.

Containers

In Den Haag zijn de ondergrondse restafvalcontainers en containers voor textiel tijdens de jaarwisseling dicht. Ook worden sommige bovengrondse containers weggehaald en weer teruggezet in het nieuwe jaar. Verder wordt in de laatste week van het jaar geen grofvuil opgehaald.

De gemeente Utrecht wil zo min mogelijk brandbaar materiaal op straat. Daarom worden ondergrondse containers zoveel mogelijk leeggemaakt op oudejaarsdag. Verder worden vuilnisbakken op drukke plekken of waar eerder vuurwerkoverlast is gemeld, afgesloten, aldus een woordvoerder van de gemeente. In Utrecht geldt geen algeheel vuurwerkverbod, maar er is wel een aantal vuurwerkvrije zones.

In Amsterdam worden zoveel mogelijk papiercontainers geleegd in de aanloop naar de jaarwisseling. Een deel van de bovengrondse papiercontainers gaat op slot. De afvalbakken in de hoofdstad blijven open. "Het afsluiten is geen garantie dat afvalbakken niet worden beschadigd", aldus een woordvoerder van de gemeente.

Meer uit Binnenland

Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

16 minuten geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

1 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

2 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

3 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

3 uur geleden
Snelweg A59 bij Waalwijk weer open na ongeluk

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.

4 uur geleden
Warm lenteweer in aantocht met zon en droge periodes

HOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.

5 uur geleden