Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten regelen tijdelijke opvanglocaties voor vluchtelingen

Gemeenten regelen tijdelijke opvanglocaties voor vluchtelingen

DEVENTER (ANP) - Op verschillende locaties in het land worden op korte termijn tijdelijke opvanglocaties ingericht om de druk op Ter Apel en de reguliere asielzoekerscentra verder te verminderen. Maximaal 184 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen op een schip op de IJssel in Deventer. Rivierschip Princesse de Provence is van half oktober tot half maart beschikbaar, meldt de Overijsselse gemeente donderdag.

Andere gemeenten hebben eerder ook een asielschip gebruikt om asielzoekers onderdak te bieden. Zulke opvangschepen meerden onder meer aan in Amsterdam, Velsen-Noord, Zwolle, Genemuiden, Ridderkerk, Middelharnis en Huizen.

Nieuwe asielzoekers kunnen langer worden opgevangen in het Groningse Stadskanaal. De opvang in de noodlocatie daar, niet ver van het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel, wordt verlengd. Twee nachten in de week mogen asielzoekers er slapen. De gemeente meldt niet hoelang de opvang wordt verlengd. "Vanaf 1 oktober zijn veel noodopvanglocaties in het land gesloten. Daarmee komen de kwetsbare groepen extra in het gedrang", verklaart Stadskanaal de verlenging.

Stadskanaal

Stadskanaal vangt sinds 9 juni asielzoekers op in een tent aan de Manegelaan. Daar kunnen ongeveer honderd mensen terecht. De tent was aanvankelijk bedoeld voor Oekraïense vluchtelingen, maar bleek toch niet nodig voor hen. Een tijdlang heeft er ook een tweede tent gestaan, maar die is afgebroken toen de 'wachtkamer' voor asielzoekers bij Zoutkamp in gebruik werd genomen.

De gemeente Arnhem vangt "op korte termijn" nog eens 160 vluchtelingen op. Die worden ondergebracht in het Postillion Hotel aan de Europaweg in de Gelderse hoofdstad. De helft van de plekken is bedoeld voor de opvang van minderjarige vluchtelingen. De overige tachtig plekken zijn voor andere statushouders en asielzoekers.

Ter Apel

"De vreselijke situatie in Ter Apel, waar vluchtelingen buiten en kinderen op bankjes moeten slapen, dat is niet acceptabel. Daarom zetten we graag een stap naar voren als de omstandigheden daarnaar vragen", zegt de Arnhemse wethouder voor Vluchtelingenzaken Paul Smeulders.

In Goirle (Noord-Brabant) worden vanaf 1 december tot 1 mei volgend jaar vijftig tot zeventig vluchtelingen opgevangen in een voormalig fratershuis aan de Tilburgseweg, maakte de gemeente donderdag bekend.

Vuren

Verder worden maximaal 45 asielzoekers opgevangen in dorpshuis De Koels in het Gelderse Vuren. Ze kunnen er vanaf 17 oktober tot de jaarwisseling terecht. In het Zeeuws-Vlaamse Hulst worden vanaf komende dinsdag tot 35 asielzoekers opgevangen in het plaatselijke zwembad.

Meer uit Binnenland

Kappers krijgen hulpmiddelen om geweld in relaties te herkennen

DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".

25 minuten geleden
Halsema trouwt stellen van gelijk geslacht bij 25-jarig jubileum

AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.

4 uur geleden
Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

10 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

11 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

12 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

13 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

15 uur geleden