Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten maken weer plaats voor Oekraïners

Gemeenten maken weer plaats voor Oekraïners

WOUDENBERG (ANP) - De Utrechtse gemeente Woudenberg huurt een voormalig winkelpand om daar vijftig tot zestig Oekraïense vluchtelingen onder te brengen. Voor een deel zijn dat Oekraïners die al in Woudenberg verbleven, maar er komen ook opvangplekken voor zo'n dertig nieuwe vluchtelingen. Woudenberg voldoet daarmee aan de dringende oproep van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) aan gemeenten om meer plek te maken voor Oekraïners, aangezien alle reguliere locaties vol zitten.

Het winkelpand aan de Middenstraat is volgens de gemeente nu nog niet geschikt voor bewoning. In november start een verbouwing, die in februari 2024 klaar moet zijn. De Oekraïense vluchtelingen kunnen dan een jaar in het pand blijven wonen. Daarna gaat de eigenaar er appartementen bouwen. Omwonenden krijgen woensdag meer informatie van de gemeente.

Ook in het Brabantse Cranendonck gaat een opvanglocatie open op een terrein aan de Polderstraat in Budel. Hier zijn zes tijdelijke woningen geplaatst voor gezinnen van maximaal vier personen. De eerste bewoners arriveren maandag. Ze krijgen ondersteuning van een team van de gemeente.

In de woningen komen onder meer vluchtelingen te wonen die nu in een andere opvanglocatie aan de Rubenslaan verblijven. Daardoor komen op die locatie ook kamers vrij. Op het terrein aan de Polderstraat zijn ook zes woningen neergezet voor inwoners van Cranendonck die dringend tijdelijke woonruimte nodig hebben.

Meer uit Binnenland

Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

34 minuten geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

49 minuten geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

59 minuten geleden
Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

2 uur geleden
Bijzondere bruikleen Matisse naar overzichtstentoonstelling

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.

2 uur geleden
Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

2 uur geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

2 uur geleden