Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten maken weer plaats voor Oekraïners

Gemeenten maken weer plaats voor Oekraïners

WOUDENBERG (ANP) - De Utrechtse gemeente Woudenberg huurt een voormalig winkelpand om daar vijftig tot zestig Oekraïense vluchtelingen onder te brengen. Voor een deel zijn dat Oekraïners die al in Woudenberg verbleven, maar er komen ook opvangplekken voor zo'n dertig nieuwe vluchtelingen. Woudenberg voldoet daarmee aan de dringende oproep van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) aan gemeenten om meer plek te maken voor Oekraïners, aangezien alle reguliere locaties vol zitten.

Het winkelpand aan de Middenstraat is volgens de gemeente nu nog niet geschikt voor bewoning. In november start een verbouwing, die in februari 2024 klaar moet zijn. De Oekraïense vluchtelingen kunnen dan een jaar in het pand blijven wonen. Daarna gaat de eigenaar er appartementen bouwen. Omwonenden krijgen woensdag meer informatie van de gemeente.

Ook in het Brabantse Cranendonck gaat een opvanglocatie open op een terrein aan de Polderstraat in Budel. Hier zijn zes tijdelijke woningen geplaatst voor gezinnen van maximaal vier personen. De eerste bewoners arriveren maandag. Ze krijgen ondersteuning van een team van de gemeente.

In de woningen komen onder meer vluchtelingen te wonen die nu in een andere opvanglocatie aan de Rubenslaan verblijven. Daardoor komen op die locatie ook kamers vrij. Op het terrein aan de Polderstraat zijn ook zes woningen neergezet voor inwoners van Cranendonck die dringend tijdelijke woonruimte nodig hebben.

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

6 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

6 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

8 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

10 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

11 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden