Gemeenten maken weer plaats voor Oekraïners
WOUDENBERG (ANP) - De Utrechtse gemeente Woudenberg huurt een voormalig winkelpand om daar vijftig tot zestig Oekraïense vluchtelingen onder te brengen. Voor een deel zijn dat Oekraïners die al in Woudenberg verbleven, maar er komen ook opvangplekken voor zo'n dertig nieuwe vluchtelingen. Woudenberg voldoet daarmee aan de dringende oproep van staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) aan gemeenten om meer plek te maken voor Oekraïners, aangezien alle reguliere locaties vol zitten.
Het winkelpand aan de Middenstraat is volgens de gemeente nu nog niet geschikt voor bewoning. In november start een verbouwing, die in februari 2024 klaar moet zijn. De Oekraïense vluchtelingen kunnen dan een jaar in het pand blijven wonen. Daarna gaat de eigenaar er appartementen bouwen. Omwonenden krijgen woensdag meer informatie van de gemeente.
Ook in het Brabantse Cranendonck gaat een opvanglocatie open op een terrein aan de Polderstraat in Budel. Hier zijn zes tijdelijke woningen geplaatst voor gezinnen van maximaal vier personen. De eerste bewoners arriveren maandag. Ze krijgen ondersteuning van een team van de gemeente.
In de woningen komen onder meer vluchtelingen te wonen die nu in een andere opvanglocatie aan de Rubenslaan verblijven. Daardoor komen op die locatie ook kamers vrij. Op het terrein aan de Polderstraat zijn ook zes woningen neergezet voor inwoners van Cranendonck die dringend tijdelijke woonruimte nodig hebben.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
5 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
6 uur geleden