Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten kunnen WOZ-bezwaren niet op tijd afhandelen

Gemeenten kunnen WOZ-bezwaren niet op tijd afhandelen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten slagen er dit jaar niet in alle WOZ-bezwaren op tijd af te handelen. De bezwaren moeten eind deze maand zijn beoordeeld, maar in waarschijnlijk een vijfde van de gevallen gaat dat niet lukken.

Dat stelt de Waarderingskamer, die erop moet toezien dat de uitvoering van de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) eerlijk verloopt. Het is voor het eerst dat zoveel bezwaren niet op tijd kunnen worden afgehandeld, laat een woordvoerder weten. "Er zijn altijd wel bezwaren die over de jaarwisseling heen getild moeten worden, maar nu gaat het om tienduizenden zaken. Dat is nooit eerder voorgekomen."

De WOZ is de geschatte waarde van een woning, waarover belasting moet worden betaald. Het aantal bezwaren tegen de WOZ-beschikking is dit jaar meer dan verdubbeld door de opmars van commerciële adviesbureaus. Zij verdienen fors aan de procedures. De adviseurs werken op basis van no-cure-no-pay en voerden dit jaar intensief reclamecampagnes om klanten te werven. Ongeveer de helft van de 700.000 bezwaren die dit jaar zijn ingediend is afkomstig van dit soort bureaus.

Weinig gevolgen

Voor het verdienmodel van de bureaus is het belangrijk dat het bezwaar in een hoorzitting door het bureau worden toegelicht. Daar gaat het volgens de Waarderingskamer mis. Door de overvolle agenda van de bureaus moeten sommige zittingen over de jaarwisseling worden getild. De bureaus snijden door het uitstel in eigen vlees, want vanaf volgend jaar wordt hun vergoeding waarschijnlijk met 75 procent gekort.

Voor woningbezitters heeft het uitstel weinig gevolgen, volgens de Waarderingskamer: "Zij krijgen wat later duidelijkheid. Ze kunnen ook meteen naar de rechter stappen, maar dat is niet gratis."

Wetswijziging

De commerciële adviseurs zijn niet altijd succesvol. Bezwaren die vorig jaar door no-cure-no-pay-bedrijven zijn ingediend, leverden in 27 procent van de gevallen een waardeverandering op, terwijl dit percentage bij de overige bezwaren bijna twee keer zo hoog was.

Omdat de bureaus onnodig veel druk leggen op de gemeentelijke organisaties, is besloten tot een wetswijziging waardoor de adviseurs vanaf volgend jaar veel minder gaan verdienen. Of het probleem daarmee opgelost is, moet nog blijken volgens de woordvoerder: "Mogelijk dat de bureaus genoegen nemen met een lagere vergoeding. De meeste adviseurs hebben het indienen van de bezwaren volledig geautomatiseerd. De belanghebbende hoeft alleen zijn gegevens in te voeren, de computer doet de rest."

Meer uit Financieel

Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

9 minuten geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

6 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

7 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

9 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

11 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

11 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

13 uur geleden