Gemeenten in actie bij Kamer vanwege financiële problemen
DEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig bestuurders van gemeenten uit het hele land verzamelen zich donderdag tegen het middaguur bij de Tweede Kamer om aandacht te vragen voor hun kwetsbare financiële positie. Ze doen dat voorafgaand aan Kameroverleg met minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken.
Gemeenten zeggen dat hun financiële problemen mede door de coronacrisis sinds jaren niet zo zorgelijk zijn geweest. Ze vrezen dat inwoners en bedrijven hiervan de dupe worden in de vorm van minder voorzieningen, slecht onderhouden buitenruimte en hogere onroerendezaakbelasting (ozb).
De actievoerders vertonen korte films waarin gemeenten hun financiële situatie uitleggen. Voorzitter Jan van Zanen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en woensdag geïnstalleerd als burgemeester van Den Haag, overhandigt de Tweede-Kamerleden een bundel met circa 270 brandbrieven die gemeenten en provinciale afdelingen hebben geschreven aan de minister.
Meer uit Binnenland
CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.
37 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.
3 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
7 uur geleden