Gemeenten en huurders hekelen huurplannen VVD en CDA
AMSTERDAM (ANP) - De voorstellen van VVD en CDA voor de particuliere huurmarkt vallen niet in goede aarde bij onder meer huurders, gemeenten en corporaties. Die laten in een gezamenlijke verklaring weten dat de huurbescherming van honderdduizenden huurders wordt afgepakt als de Tweede Kamer hier binnenkort mee instemt.
Regeringspartijen CDA en VVD willen het mogelijk maken voor verhuurders om de huurovereenkomst te ontbinden als ze hun huis willen verkopen. Voorwaarde is wel dat de verhuurder een particulier is die niet meer dan één woning verhuurt en dat deze optie is vastgelegd in het huurcontract.
Onder andere de Woonbond, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de vereniging voor woningcorporaties Aedes wijzen erop dat de huurovereenkomst dan ontbonden kan worden, zonder dat de huurder recht heeft op een andere woning, of de rechter een belangenafweging maakt.
Permanente onzekerheid
Een kwalijke zaak, menen de organisaties. Zij vrezen dat straks een grote groep huurders in permanente onzekerheid leeft. Door dit voorstel kunnen huurders onder druk worden gezet. Omdat ze anders op straat kunnen worden gezet zouden ze sneller kunnen instemmen met bijvoorbeeld een huurverhoging.
De gezamenlijke verklaring is ook afkomstig van Valente, de branchevereniging voor de maatschappelijke opvang, studentenvakbond LSVb en Kences, brancheorganisatie voor studentenhuisvesting.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van Onderwijs en Emancipatie ziet een lichte verbetering in de mate waarin mensen seksueel grensoverschrijdend gedrag herkennen. Dat geldt ook voor het urgentiegevoel bij deze problematiek, de ervaring op het werk en hoe mensen handelen wanneer ze geconfronteerd worden met een situatie van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet praat zaterdag verder met de oppositie over het belastingplan, dat meldt een woordvoerder van premier Rob Jetten. Naast de premier zijn vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink en minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bij de gesprekken op het Catshuis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) wil voor nu niet verder met een wetsvoorstel dat regelt dat politieke partijen bij decentrale verkiezingen minstens één zetel moeten hebben om kans te maken op een restzetel. De restzetelverdeling geldt al voor de Tweede Kamerverkiezingen, maar zou na de wetswijziging ook tellen voor de verkiezingen van gemeenteraden, provinciale staten, waterschappen en eilandraden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitfaseren van het gebruik van olie, kolen en gas is voor Nederland een belangrijk thema op de aanstaande VN-klimaattop in Antalya, de COP31 die op 9 november begint. Klimaatminister Stientje van Veldhoven noemt deze "transitie weg van fossiele brandstoffen" in een brief aan de Tweede Kamer een "dwarsdoorsnijdende prioriteit" tijdens de top.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet is niet bereid "stappen terug" te zetten in de aanpak van het slepende stikstofprobleem, of op "belangrijke verworvenheden voor vrouwenrechten". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens de wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt zich zorgen over grondrechten en de privacy van ouders en kinderen bij de nieuwe Europese regels voor internetgebruik door kinderen. Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Handel en Soevereiniteit) wil er in gesprek met Europese collega's voor zorgen dat de grondrechten en privacy worden gewaarborgd in de nieuwe regels.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt vrijdagmiddag toch niet met verdere uitwerking van de stikstofplannen. Landbouwminister Jaimi van Essen zou die bekendmaken nadat hij veelvuldig overlegd heeft met onder andere boerenorganisaties. Vrijdagochtend zat hij nog met LTO en NAJK om de tafel, maar na de ministerraad wilde Van Essen "nog de puntjes op de i zetten" en neemt hij nog een paar dagen de tijd.
8 uur geleden