Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten en hulpdiensten waarschuwen voor gevaarlijk ijs

Gemeenten en hulpdiensten waarschuwen voor gevaarlijk ijs

DEN HAAG (ANP) - Hulpdiensten hebben het zondag druk met schaatsers die zijn gevallen of die door het ijs zijn gezakt. Daarom roepen gemeenten en veiligheidsregio's mensen op om heel voorzichtig te zijn.

De buurgemeenten Alblasserdam, Molenlanden en Hardinxveld-Giessendam in Zuid-Holland komen zondag met een gezamenlijke oproep om niet op natuurijs te gaan schaatsen. "Het natuurijs in de regio Alblasserwaard is te dun en te onveilig om op te schaatsen. Het is gevaarlijk. Schaats vandaag veilig op je lokale ijsbaan!" melden ze.

De gemeente De Ronde Venen in de provincie Utrecht waarschuwt voor onbetrouwbaar ijs op de Botshol, een plassengebied niet ver van de Vinkeveense Plassen. Daar is zondagochtend een schaatser door het ijs gezakt. "Gelukkig hield hij er alleen een nat pak aan over. Het ijs op de Botshol is onbetrouwbaar, ga er daarom niet schaatsen. Breng jezelf en hulpverleners niet in gevaar!" roept de gemeente op. De gemeente Steenwijkerland in Overijssel waarschuwt voor wakken in het ijs, die voor gevaarlijke situaties zorgen.

De veiligheidsregio Hollands Midden, waar onder meer Leiden, Gouda en Alphen aan den Rijn onder vallen, zegt dat zondag een prachtige schaatsdag is. "Wees wel voorzichtig op de grote plassen. De hulpdiensten hebben het druk! Bel alleen 112 in noodgevallen en ga niet alleen het ijs op!"

Meer uit Binnenland

Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

15 minuten geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

1 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

2 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

2 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

3 uur geleden
Inspectie erkent fouten in onderzoek detentie oud-advocaat Weski

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.

3 uur geleden
Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn Mediapersonen van het Jaar

HILVERSUM (ANP) - Niels van der Laan en Jeroen Woe zijn uitgeroepen tot Mediapersonen van het Jaar. De makers van het populaire NPO 1-programma Even tot hier werden dinsdag onderscheiden met de bijbehorende wisselbeker in Beeld & Geluid in Hilversum. De prijs is een initiatief van mediavakblad BM.

3 uur geleden