Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten druk bezig met werven stembureauleden en tellers

Gemeenten druk bezig met werven stembureauleden en tellers

DEN HAAG (ANP) - Diverse gemeenten zijn druk bezig met het werven van mensen die willen helpen in de stemlokalen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart, zo blijkt uit een rondgang van het ANP langs achttien gemeenten. In totaal zijn er ongeveer 70.000 stembureauleden en tellers nodig.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft campagnemateriaal beschikbaar gesteld waarmee gemeenten hun eigen lokale wervingsactie kunnen uitvoeren. Een zogenoemde reservepool die er was tijdens de Tweede Kamerverkiezingen vorig jaar is er dit jaar niet. Vorig jaar leverde een landelijke wervingscampagne al veel extra stembureauleden op.

Tien gemeenten hebben een verzoek ingediend om toch extra onder de aandacht te worden gebracht voor werving onder rijksambtenaren. Het gaat om Almere, Arnhem, Amstelveen, Helmond, Katwijk, Rotterdam, Schiedam, Soest, Staphorst en Woensdrecht.

Wervingsacties

In Rotterdam zijn 12.000 stembureauleden, tellers en andere medewerkers nodig. "Dit is inclusief de mensen voor de centrale telling in Ahoy daags na de verkiezingen en inclusief de reservelijst die we aanleggen." Volgens een woordvoerder gaat het vrij goed met de werving. "Met nog een maand voor de verkiezingen hebben we nu 80 procent van alle benodigde stembureauleden. We gaan door met werven, want we willen ook de reservelijst vullen zodat we goed voorbereid zijn op eventuele uitval."

In Helmond lopen er verschillende wervingsacties. "Voor het tellen van de vervroegd uitgebrachte stemmen hebben we nog 56 diensten openstaan. Voor woensdag zoeken we nog twaalf stembureauleden en nog 68 tellers", aldus een woordvoerder. In Woensdrecht worden voornamelijk nog reserveleden gezocht voor alle drie de dagen waarop gestemd kan worden, verder ontbreken er nog enkele tellers voor de woensdagavond.

Adviesbureau BMC ondersteunt dit jaar tientallen gemeenten in Nederland in het vinden en trainen van projectleiders voor de verkiezingen. Landelijk is daar bij gemeenten een groot tekort aan, merkt het bureau. "Wat ons vorig jaar en dit jaar is opgevallen en dit merken wij ook in de markt bij conculega's, is dat er een immense schaarste is op het gebied van goede ervaren krachten."

Meer uit Politiek

Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

6 uur geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

7 uur geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

9 uur geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

9 uur geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

11 uur geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

23 uur geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden