Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten druk bezig met werven stembureauleden en tellers

Gemeenten druk bezig met werven stembureauleden en tellers

DEN HAAG (ANP) - Diverse gemeenten zijn druk bezig met het werven van mensen die willen helpen in de stemlokalen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart, zo blijkt uit een rondgang van het ANP langs achttien gemeenten. In totaal zijn er ongeveer 70.000 stembureauleden en tellers nodig.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft campagnemateriaal beschikbaar gesteld waarmee gemeenten hun eigen lokale wervingsactie kunnen uitvoeren. Een zogenoemde reservepool die er was tijdens de Tweede Kamerverkiezingen vorig jaar is er dit jaar niet. Vorig jaar leverde een landelijke wervingscampagne al veel extra stembureauleden op.

Tien gemeenten hebben een verzoek ingediend om toch extra onder de aandacht te worden gebracht voor werving onder rijksambtenaren. Het gaat om Almere, Arnhem, Amstelveen, Helmond, Katwijk, Rotterdam, Schiedam, Soest, Staphorst en Woensdrecht.

Wervingsacties

In Rotterdam zijn 12.000 stembureauleden, tellers en andere medewerkers nodig. "Dit is inclusief de mensen voor de centrale telling in Ahoy daags na de verkiezingen en inclusief de reservelijst die we aanleggen." Volgens een woordvoerder gaat het vrij goed met de werving. "Met nog een maand voor de verkiezingen hebben we nu 80 procent van alle benodigde stembureauleden. We gaan door met werven, want we willen ook de reservelijst vullen zodat we goed voorbereid zijn op eventuele uitval."

In Helmond lopen er verschillende wervingsacties. "Voor het tellen van de vervroegd uitgebrachte stemmen hebben we nog 56 diensten openstaan. Voor woensdag zoeken we nog twaalf stembureauleden en nog 68 tellers", aldus een woordvoerder. In Woensdrecht worden voornamelijk nog reserveleden gezocht voor alle drie de dagen waarop gestemd kan worden, verder ontbreken er nog enkele tellers voor de woensdagavond.

Adviesbureau BMC ondersteunt dit jaar tientallen gemeenten in Nederland in het vinden en trainen van projectleiders voor de verkiezingen. Landelijk is daar bij gemeenten een groot tekort aan, merkt het bureau. "Wat ons vorig jaar en dit jaar is opgevallen en dit merken wij ook in de markt bij conculega's, is dat er een immense schaarste is op het gebied van goede ervaren krachten."

Meer uit Politiek

Ministers ontwijken vragen over gevolgen zorgbezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.

22 minuten geleden
Kamer positief over inzet marinefregat in Middellandse Zee

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.

3 uur geleden
Provincie Groningen houdt kabinet aan sluiting Groningen-gasveld

GRONINGEN (ANP) - Het Groningen-gasveld is en blijft gesloten, ook nu de gasprijzen flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die boodschap heeft de provincie Groningen woensdag gegeven, nadat her en der werd gesuggereerd om toch weer gas te halen uit het Groningenveld. De provincie houdt het kabinet aan de sluiting die in 2024 is vastgelegd, zei gedeputeerde Susan Top na vragen van D66 over de gevolgen van de geopolitieke ontwikkelingen.

22 uur geleden
Berendsen ontbiedt ambassadeur Iran om drone- en raketaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen heeft de Iraanse ambassadeur ontboden vanwege de aanvallen met drones en raketten die het land heeft uitgevoerd op omliggende landen. Dat schrijft de CDA-minister op X. Berendsen noemt daarbij specifiek Cyprus en Turkije.

23 uur geleden
Kamer niet gerustgesteld na uitleg sociale media over algoritmes

DEN HAAG (ANP) - Socialemediabedrijven TikTok, Meta en Google konden de zorgen van Tweede Kamerleden niet wegnemen tijdens een gesprek over transparantie, mogelijke beïnvloeding en maatregelen die de platforms daartegen nemen. Kamerleden waren meermaals niet tevreden met de antwoorden die ze kregen.

23 uur geleden
Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

1 dag geleden
Kabinet zet in op meer repatriëringsvluchten vanuit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.

1 dag geleden