Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeenten druk bezig met werven stembureauleden en tellers

Gemeenten druk bezig met werven stembureauleden en tellers

DEN HAAG (ANP) - Diverse gemeenten zijn druk bezig met het werven van mensen die willen helpen in de stemlokalen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart, zo blijkt uit een rondgang van het ANP langs achttien gemeenten. In totaal zijn er ongeveer 70.000 stembureauleden en tellers nodig.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft campagnemateriaal beschikbaar gesteld waarmee gemeenten hun eigen lokale wervingsactie kunnen uitvoeren. Een zogenoemde reservepool die er was tijdens de Tweede Kamerverkiezingen vorig jaar is er dit jaar niet. Vorig jaar leverde een landelijke wervingscampagne al veel extra stembureauleden op.

Tien gemeenten hebben een verzoek ingediend om toch extra onder de aandacht te worden gebracht voor werving onder rijksambtenaren. Het gaat om Almere, Arnhem, Amstelveen, Helmond, Katwijk, Rotterdam, Schiedam, Soest, Staphorst en Woensdrecht.

Wervingsacties

In Rotterdam zijn 12.000 stembureauleden, tellers en andere medewerkers nodig. "Dit is inclusief de mensen voor de centrale telling in Ahoy daags na de verkiezingen en inclusief de reservelijst die we aanleggen." Volgens een woordvoerder gaat het vrij goed met de werving. "Met nog een maand voor de verkiezingen hebben we nu 80 procent van alle benodigde stembureauleden. We gaan door met werven, want we willen ook de reservelijst vullen zodat we goed voorbereid zijn op eventuele uitval."

In Helmond lopen er verschillende wervingsacties. "Voor het tellen van de vervroegd uitgebrachte stemmen hebben we nog 56 diensten openstaan. Voor woensdag zoeken we nog twaalf stembureauleden en nog 68 tellers", aldus een woordvoerder. In Woensdrecht worden voornamelijk nog reserveleden gezocht voor alle drie de dagen waarop gestemd kan worden, verder ontbreken er nog enkele tellers voor de woensdagavond.

Adviesbureau BMC ondersteunt dit jaar tientallen gemeenten in Nederland in het vinden en trainen van projectleiders voor de verkiezingen. Landelijk is daar bij gemeenten een groot tekort aan, merkt het bureau. "Wat ons vorig jaar en dit jaar is opgevallen en dit merken wij ook in de markt bij conculega's, is dat er een immense schaarste is op het gebied van goede ervaren krachten."

Meer uit Politiek

Kamer wil opheldering over toegezegde 2 miljard voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat er is gebeurd met de 2 miljard euro aan extra steun voor Oekraïne die door het vorige kabinet is toegezegd. Niet alleen de oppositie, maar ook regeringspartijen willen dat weten, bleek woensdag tijdens de behandeling van de begroting van Defensie.

25 minuten geleden
Kabinet zet in op meer repatriëringsvluchten vanuit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende dagen "meerdere repatriëringsvluchten" mogelijk maken voor Nederlandse reizigers die door de oorlog in Iran gestrand zijn in het Midden-Oosten. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij trekt daarbij samen op met luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties. De nadruk komt te liggen op de landen waar de meeste Nederlanders vast zijn komen te zitten, aldus de bewindsman.

4 uur geleden
Kabinet overweegt marineschip naar Middellandse Zee te sturen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet overweegt een marineschip naar de Middellandse Zee te sturen. Frankrijk heeft daarom gevraagd, schrijven minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Kabinet zet plan klaar voor ingrijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eric van der Burg van Koninkrijksrelaties gaat een plan opstellen zodat het kabinet direct kan ingrijpen bij vuilstort Selibon op Bonaire zodra dat mogelijk is. Momenteel moet het bestuurscollege van het eiland de problemen nog aanpakken en mag de regering niet ingrijpen.

6 uur geleden
Meeste lijsttrekkers gemeenteraadsverkiezingen zijn man

DEN HAAG (ANP) - De meeste lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn man. Dat analyseerde stichting Stem op een Vrouw op basis van de kieslijsten. Het gaat om bijna 70 procent, tegenover iets meer dan 30 procent vrouwen. Ook op vrijwel elke andere plek op de lijsten staan meer mannen dan vrouwen. In 38 procent van de kieslijsten staat een vrouw op nummer 2.

11 uur geleden
Een derde van de kandidaten gemeenteraadsverkiezingen is vrouw

DEN HAAG (ANP) - Een derde van de kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen is vrouw. Dit komt overeen met hoe de raden momenteel zijn samengesteld. Dat meldt stichting Stem op een Vrouw, die de kandidatenlijsten van alle gemeenten analyseerde. Het aandeel op de lijst is iets hoger dan bij de verkiezingen vier jaar geleden, toen nog 27 procent van de kandidaten een vrouw was.

11 uur geleden
Minister Van den Brink vergroot kans op asiel voor Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.

1 dag geleden