Gemeentebestuur betreurt sluiten fabriek FrieslandCampina in Born
BORN (ANP) - Het college van burgemeester en wethouders van Sittard-Geleen betreurt het vertrek van zuivelconcern FrieslandCampina uit Born, dat onder die gemeente valt. Uiterlijk in mei volgend jaar sluit FrieslandCampina in het Limburgse dorp een fabriek die natuurkaas produceert, waardoor 99 banen verloren gaan.
"Onze regio is rijk aan dynamische bedrijven, waar hardwerkende mensen, onze inwoners, dagelijks hun talenten inzetten", zegt wethouder Yvonne Salvino namens het gemeentebestuur. FrieslandCampina is volgens haar een van die bedrijven, die sinds 1981 Goudse kaas maakt in Born. "Het is de plek waar mensen met trots hun ambachtelijke werk doen, dat in en buiten Nederland zo gewaardeerd wordt. Het is ontzettend jammer dat daar volgend jaar een einde aan komt."
Salvino wenst alle medewerkers veel sterkte en hoopt dat zij snel nieuw werk vinden. "Waar mogelijk leveren we graag een bijdrage aan die zoektocht."
Productie Nederland
De activiteiten van de fabriek in Born worden overgeheveld naar Workum in Friesland, als onderdeel van plannen van FrieslandCampina om zijn productie in Nederland te optimaliseren. Ook in Leeuwarden komen 87 banen te vervallen, waardoor in totaal 186 arbeidsplaatsen bij het zuivelconcern verloren gaan.
"Dit komt bovenop de grote reorganisatie die eind vorig jaar is aangekondigd", zegt CNV-onderhandelaar Henk Jongsma over het schrappen van de bijna 200 banen. "Toen ging het vooral om ondersteunende functies. Nu worden twee productielocaties geraakt, dat komt hard aan."
FrieslandCampina wil naar eigen zeggen kostenefficiënt, duurzaam en toekomstbestendig blijven. "Mooie woorden, maar het komt erop neer dat er bijna 200 banen verdwijnen", aldus Jongsma. "En in het geval van de kaasfabriek in Born al op heel korte termijn. De fabriek in Limburg gaat al binnen een half jaar dicht, de productie van natuurkaas verhuist helemaal naar het Friese Workum. Voor de ruim honderd mensen die nu in Born werken is het natuurlijk geen optie om die kant op te gaan. Dus dit is echt heel beroerd nieuws voor de mensen daar."
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
4 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
7 uur geleden