Gemeentebestuur betreurt sluiten fabriek FrieslandCampina in Born
BORN (ANP) - Het college van burgemeester en wethouders van Sittard-Geleen betreurt het vertrek van zuivelconcern FrieslandCampina uit Born, dat onder die gemeente valt. Uiterlijk in mei volgend jaar sluit FrieslandCampina in het Limburgse dorp een fabriek die natuurkaas produceert, waardoor 99 banen verloren gaan.
"Onze regio is rijk aan dynamische bedrijven, waar hardwerkende mensen, onze inwoners, dagelijks hun talenten inzetten", zegt wethouder Yvonne Salvino namens het gemeentebestuur. FrieslandCampina is volgens haar een van die bedrijven, die sinds 1981 Goudse kaas maakt in Born. "Het is de plek waar mensen met trots hun ambachtelijke werk doen, dat in en buiten Nederland zo gewaardeerd wordt. Het is ontzettend jammer dat daar volgend jaar een einde aan komt."
Salvino wenst alle medewerkers veel sterkte en hoopt dat zij snel nieuw werk vinden. "Waar mogelijk leveren we graag een bijdrage aan die zoektocht."
Productie Nederland
De activiteiten van de fabriek in Born worden overgeheveld naar Workum in Friesland, als onderdeel van plannen van FrieslandCampina om zijn productie in Nederland te optimaliseren. Ook in Leeuwarden komen 87 banen te vervallen, waardoor in totaal 186 arbeidsplaatsen bij het zuivelconcern verloren gaan.
"Dit komt bovenop de grote reorganisatie die eind vorig jaar is aangekondigd", zegt CNV-onderhandelaar Henk Jongsma over het schrappen van de bijna 200 banen. "Toen ging het vooral om ondersteunende functies. Nu worden twee productielocaties geraakt, dat komt hard aan."
FrieslandCampina wil naar eigen zeggen kostenefficiƫnt, duurzaam en toekomstbestendig blijven. "Mooie woorden, maar het komt erop neer dat er bijna 200 banen verdwijnen", aldus Jongsma. "En in het geval van de kaasfabriek in Born al op heel korte termijn. De fabriek in Limburg gaat al binnen een half jaar dicht, de productie van natuurkaas verhuist helemaal naar het Friese Workum. Voor de ruim honderd mensen die nu in Born werken is het natuurlijk geen optie om die kant op te gaan. Dus dit is echt heel beroerd nieuws voor de mensen daar."
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
13 minuten geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse medicijnfabrikant Pfizer zag zijn omzet en winst vorig jaar dalen. De afname is het gevolg van een dalende verkoop van coronavaccins en -medicatie.
42 minuten geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft in het vierde kwartaal een hogere omzet behaald, geholpen door een goede internationale vraag en prijsverhogingen. Ook de winst van het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en Quaker-cruesli ging omhoog. PepsiCo kondigde verder aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te gaan kopen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
3 uur geleden