Gemeentebestuur betreurt sluiten fabriek FrieslandCampina in Born
BORN (ANP) - Het college van burgemeester en wethouders van Sittard-Geleen betreurt het vertrek van zuivelconcern FrieslandCampina uit Born, dat onder die gemeente valt. Uiterlijk in mei volgend jaar sluit FrieslandCampina in het Limburgse dorp een fabriek die natuurkaas produceert, waardoor 99 banen verloren gaan.
"Onze regio is rijk aan dynamische bedrijven, waar hardwerkende mensen, onze inwoners, dagelijks hun talenten inzetten", zegt wethouder Yvonne Salvino namens het gemeentebestuur. FrieslandCampina is volgens haar een van die bedrijven, die sinds 1981 Goudse kaas maakt in Born. "Het is de plek waar mensen met trots hun ambachtelijke werk doen, dat in en buiten Nederland zo gewaardeerd wordt. Het is ontzettend jammer dat daar volgend jaar een einde aan komt."
Salvino wenst alle medewerkers veel sterkte en hoopt dat zij snel nieuw werk vinden. "Waar mogelijk leveren we graag een bijdrage aan die zoektocht."
Productie Nederland
De activiteiten van de fabriek in Born worden overgeheveld naar Workum in Friesland, als onderdeel van plannen van FrieslandCampina om zijn productie in Nederland te optimaliseren. Ook in Leeuwarden komen 87 banen te vervallen, waardoor in totaal 186 arbeidsplaatsen bij het zuivelconcern verloren gaan.
"Dit komt bovenop de grote reorganisatie die eind vorig jaar is aangekondigd", zegt CNV-onderhandelaar Henk Jongsma over het schrappen van de bijna 200 banen. "Toen ging het vooral om ondersteunende functies. Nu worden twee productielocaties geraakt, dat komt hard aan."
FrieslandCampina wil naar eigen zeggen kostenefficiënt, duurzaam en toekomstbestendig blijven. "Mooie woorden, maar het komt erop neer dat er bijna 200 banen verdwijnen", aldus Jongsma. "En in het geval van de kaasfabriek in Born al op heel korte termijn. De fabriek in Limburg gaat al binnen een half jaar dicht, de productie van natuurkaas verhuist helemaal naar het Friese Workum. Voor de ruim honderd mensen die nu in Born werken is het natuurlijk geen optie om die kant op te gaan. Dus dit is echt heel beroerd nieuws voor de mensen daar."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
16 uur geleden