Gemeentebestuur betreurt sluiten fabriek FrieslandCampina in Born
BORN (ANP) - Het college van burgemeester en wethouders van Sittard-Geleen betreurt het vertrek van zuivelconcern FrieslandCampina uit Born, dat onder die gemeente valt. Uiterlijk in mei volgend jaar sluit FrieslandCampina in het Limburgse dorp een fabriek die natuurkaas produceert, waardoor 99 banen verloren gaan.
"Onze regio is rijk aan dynamische bedrijven, waar hardwerkende mensen, onze inwoners, dagelijks hun talenten inzetten", zegt wethouder Yvonne Salvino namens het gemeentebestuur. FrieslandCampina is volgens haar een van die bedrijven, die sinds 1981 Goudse kaas maakt in Born. "Het is de plek waar mensen met trots hun ambachtelijke werk doen, dat in en buiten Nederland zo gewaardeerd wordt. Het is ontzettend jammer dat daar volgend jaar een einde aan komt."
Salvino wenst alle medewerkers veel sterkte en hoopt dat zij snel nieuw werk vinden. "Waar mogelijk leveren we graag een bijdrage aan die zoektocht."
Productie Nederland
De activiteiten van de fabriek in Born worden overgeheveld naar Workum in Friesland, als onderdeel van plannen van FrieslandCampina om zijn productie in Nederland te optimaliseren. Ook in Leeuwarden komen 87 banen te vervallen, waardoor in totaal 186 arbeidsplaatsen bij het zuivelconcern verloren gaan.
"Dit komt bovenop de grote reorganisatie die eind vorig jaar is aangekondigd", zegt CNV-onderhandelaar Henk Jongsma over het schrappen van de bijna 200 banen. "Toen ging het vooral om ondersteunende functies. Nu worden twee productielocaties geraakt, dat komt hard aan."
FrieslandCampina wil naar eigen zeggen kostenefficiënt, duurzaam en toekomstbestendig blijven. "Mooie woorden, maar het komt erop neer dat er bijna 200 banen verdwijnen", aldus Jongsma. "En in het geval van de kaasfabriek in Born al op heel korte termijn. De fabriek in Limburg gaat al binnen een half jaar dicht, de productie van natuurkaas verhuist helemaal naar het Friese Workum. Voor de ruim honderd mensen die nu in Born werken is het natuurlijk geen optie om die kant op te gaan. Dus dit is echt heel beroerd nieuws voor de mensen daar."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
5 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
5 uur geleden