Gemeente Zundert veilt voormalige camping Fort Oranje
ZUNDERT (ANP) - De voormalige camping Fort Oranje in het Brabantse Rijsbergen wordt woensdag geveild. De gemeente Zundert verkoopt het omstreden recreatiepark aan de hoogste bieder. Oud-eigenaren Cees en Jan Engel wilden het park ook verkopen, maar die eis werd door de rechter afgewezen.
De gemeente besloot in 2017 beslag te laten leggen op de camping en het beheer over te nemen van vader en zoon Engel. Al sinds 2010 legde de gemeente meerdere dwangsommen op aan de camping om brandgevaarlijke caravans en hennepkwekerijen. De politie registreerde honderden incidenten die grotendeels te maken hadden met diefstal, geweld, drugs, prostitutie en brand op Fort Oranje. De GGD concludeerde bovendien dat er sprake was van een ongezonde leefsituatie, in het bijzonder voor kinderen, door de slechte veiligheid en slechte hygiƫnische situatie op het recreatiepark.
Zundert wilde na de beslaglegging de kosten van het onderhoud van het park, geschat op zo'n 5 miljoen euro, verhalen op de familie Engel. Die weigerde te betalen, waarop de gemeente besloot de gemeente de grond te verkopen. Vader, in 2022 overleden, en zoon Engel probeerden dat meermaals tegen te houden. De familie wilde dat de rechter een einde zou maken aan het beslag van de gemeente op de grond. Dan zouden zij het terrein te koop kunnen aanbieden. De rechter ging daar niet in mee.
De veiling begint woensdagochtend om 09.30 uur en sluit dezelfde dag, meldt de gemeente. De gemeente zei eerder uit te kijken "naar een constructieve veiling, zodat de verkoop van het terrein zo snel mogelijk afgerond kan worden".
Meer uit Binnenland
GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
2 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
6 uur geleden