Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Zundert nieuwe eigenaar gronden Fort Oranje

Gemeente Zundert nieuwe eigenaar gronden Fort Oranje

ZUNDERT (ANP) - Het hoogste bod op de veiling woensdag van de voormalige omstreden camping Fort Oranje is uitgebracht door de gemeente Zundert. Zundert staat daarom vanaf vrijdag ingeschreven in het kadaster als eigenaar van de gronden van Fort Oranje. Dat brengt de gemeente in een "optimale positie" om de regie te houden over het terrein. Dat meldt de gemeente.

Op de veiling, in opdracht van Zundert, bood de gemeente 6.450.000 euro. Door dat hoogste bod kan ze nu al haar mogelijkheden inzetten bij de selectie van een nieuwe eigenaar. Ook is uitgebreid onderzoek mogelijk naar eventuele strafbare feiten of overtredingen van een potentiële koper.

De veiling was openbaar en de gemeente voelde zich genoodzaakt mee te bieden. "Na jarenlange turbulente tijden en onzekere periodes, moesten wij wel het heft in eigen hand nemen om als overheid zelf te bepalen wie de eigenaar wordt. We zijn tevreden dat we nu de volledige regie hebben over de gronden. Met deze aankoop is een stap gezet richting een rustigere toekomst voor het terrein en de omgeving", aldus burgemeester Joyce Vermue.

Omstreden

De camping was omstreden. Sinds bijna vijftien jaar legde de gemeente dwangsommen op vanwege brandgevaarlijke caravans en hennepkwekerijen. Ook zijn honderden incidenten geregistreerd rond diefstal, geweld, drugs en prostitutie. De gemeente Zundert besloot in 2017 beslag te leggen op de camping van de oud-eigenaren, vader en zoon Cees en Jan Engel, en het beheer over te nemen. Na de beslaglegging wilde Zundert de kosten van het onderhoud, naar schatting 5 miljoen euro, verhalen op de familie Engel, maar die weigerde te betalen. Daarop besloot de gemeente tot verkoop van Fort Oranje.

Na de zomer bekijkt de gemeente wat er kan en moet gebeuren. Eigenaren van kavels en omwonenden krijgen een dezer dagen een uitleg. Fort Oranje ligt in het Brabantse Rijsbergen, dat valt onder de gemeente Zundert.

Meer uit Binnenland

Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

2 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

3 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

12 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

13 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

13 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

13 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

13 uur geleden