Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Zundert nieuwe eigenaar gronden Fort Oranje

Gemeente Zundert nieuwe eigenaar gronden Fort Oranje

ZUNDERT (ANP) - Het hoogste bod op de veiling woensdag van de voormalige omstreden camping Fort Oranje is uitgebracht door de gemeente Zundert. Zundert staat daarom vanaf vrijdag ingeschreven in het kadaster als eigenaar van de gronden van Fort Oranje. Dat brengt de gemeente in een "optimale positie" om de regie te houden over het terrein. Dat meldt de gemeente.

Op de veiling, in opdracht van Zundert, bood de gemeente 6.450.000 euro. Door dat hoogste bod kan ze nu al haar mogelijkheden inzetten bij de selectie van een nieuwe eigenaar. Ook is uitgebreid onderzoek mogelijk naar eventuele strafbare feiten of overtredingen van een potentiële koper.

De veiling was openbaar en de gemeente voelde zich genoodzaakt mee te bieden. "Na jarenlange turbulente tijden en onzekere periodes, moesten wij wel het heft in eigen hand nemen om als overheid zelf te bepalen wie de eigenaar wordt. We zijn tevreden dat we nu de volledige regie hebben over de gronden. Met deze aankoop is een stap gezet richting een rustigere toekomst voor het terrein en de omgeving", aldus burgemeester Joyce Vermue.

Omstreden

De camping was omstreden. Sinds bijna vijftien jaar legde de gemeente dwangsommen op vanwege brandgevaarlijke caravans en hennepkwekerijen. Ook zijn honderden incidenten geregistreerd rond diefstal, geweld, drugs en prostitutie. De gemeente Zundert besloot in 2017 beslag te leggen op de camping van de oud-eigenaren, vader en zoon Cees en Jan Engel, en het beheer over te nemen. Na de beslaglegging wilde Zundert de kosten van het onderhoud, naar schatting 5 miljoen euro, verhalen op de familie Engel, maar die weigerde te betalen. Daarop besloot de gemeente tot verkoop van Fort Oranje.

Na de zomer bekijkt de gemeente wat er kan en moet gebeuren. Eigenaren van kavels en omwonenden krijgen een dezer dagen een uitleg. Fort Oranje ligt in het Brabantse Rijsbergen, dat valt onder de gemeente Zundert.

Meer uit Binnenland

Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

4 uur geleden
Jetten 'diep geschokt' door dodelijke steekpartij Suriname

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.

4 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

8 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

9 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

12 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

20 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

22 uur geleden