Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Zundert mag grond camping Fort Oranje verkopen

Gemeente Zundert mag grond camping Fort Oranje verkopen

BREDA (ANP) - De gemeente Zundert in Noord-Brabant mag de grond van de voormalige camping Fort Oranje in Rijsbergen verkopen aan de hoogste bieder. De oud-eigenaren wilden het omstreden recreatiepark ook verkopen, maar dat is donderdag afgewezen door de rechtbank in Breda.

De gemeente had het beheer van de camping in 2017 overgenomen van vader Cees en zoon Jan Engel. Er stonden onder meer brandgevaarlijke caravans en er werden hennepkwekerijen aangetroffen. Ook registreerde de politie honderden incidenten die grotendeels te maken hadden met diefstal, geweld, drugs, prostitutie en brand op Fort Oranje.

Zundert wilde de kosten van het onderhoud van het park verhalen op de familie Engel. Die weigert te betalen. Daarom besloot de gemeente de grond te verkopen. De familie wilde dat de rechter een einde zou maken aan het beslag van de gemeente op de grond. Dan zouden zij het terrein te koop kunnen aanbieden. Maar in die eis ging de rechter niet mee.

De burgemeester van Zundert, Joyce Vermue, heeft gezegd dat de gemeente zich gesteund voelt door de uitspraak. "De gemeente Zundert is er altijd van overtuigd geweest dat wij met het overnemen van het beheer van de camping het juiste hebben gedaan. Voor de bewoners die er woonden, en in het belang van een gezonde en veilige woonomgeving."

Meer uit Binnenland

Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

46 minuten geleden
Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

3 uur geleden
Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

14 uur geleden
Twintig inwoners Utrecht nog niet terug naar huis door explosie

UTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.

14 uur geleden
Brekelmans vindt mogelijke inzet handelsbazooka 'niet verstandig'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.

15 uur geleden
Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

16 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

16 uur geleden